به گزارش خبرگزاری ایپنا، ورزشکاران و تیم های المپیکی کشورمان در آستانه برگزاری رقابت های المپیک ۲۰۱۶، با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند و دولت و شخص حسن روحانی نیز در ماه های اخیر نشان دادند که چندان اهمیت خاصی برای رقابت های المپیک قائل نیستند.
رسول خادم
 
سرویس ورزشی فردا: هر چقدر که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان به مسئله ورزش اهمیت می داد و بعضا حتی مشاهده شده بود که در موضوعات ریز و کوچک ورزش همچون انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال یا سرمربی تیم ملی فوتبال هم دخالت کرده بود، حسن روحانی رئیس دولت یازدهم نسبت به ورزش اهمیت خاصی قائل نیست و کمتر باری مشاهده شده که دیداری با اهالی ورزش داشته باشد یا سخنی درخصوص موضوعات ریز و درشت ورزش مطرح کند.  
 
این در شرایطی است که به نظر می رسد نه آن شوری دوران محمود احمدی نژاد به سود ورزش است و نه این بی توجهی امروز اهالی دولت یازدهم. بلکه برخورد اعتدالی با ورزش آن هم از سوی دولتی که شعار اصلی خود را بر مبنای اعتدال بنا نهاده، می تواند در آینده ورزش کشور تاثیرات بسزایی داشته باشد. این در شرایطی است که ورزشکاران و تیم های المپیکی کشورمان در آستانه برگزاری رقابت های المپیک ۲۰۱۶، با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند و دولت و شخص حسن روحانی نیز در ماه های اخیر نشان دادند که چندان اهمیت خاصی برای رقابت های المپیک قائل نیستند.  
 
در این بین یکی از رشته های مهم المپیکی کشورمان، کشتی است که جزو مدال آورترین ورزش های المپیکی به حساب می آید و حالا بعد از درخشش کشتی گیران ایرانی در المپیک لندن، این انتظار می رود که در المپیک ریو نیز این درخشش ادامه پیدا کند. البته هر چند به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، احتمال تکرار مجدد نتایج المپیک لندن برای کاروان ایران در سال جاری دست نیافتنی است، اما به هر حال مسئولان ورزش کشور چشم امید به درخشش کشتی گیران دارند.  
 
حالا اما در آستانه رقابت های المپیک، یک اتفاق ویژه موجب شد تا بار دیگر کشتی و کشتی گیران کشورمان در کانون توجه قرار گرفته و احتمالا حاشیه هایی هم برای مسئولان این رشته ورزشی به همراه داشته باشد.  
 
غیبت رسول خادم و کشتی گیران در برنامه بدرقه ورزشکاران المپیکی تعجب همه را برانگیخت. در این برنامه که رییس جمهور، معاونان رییس جمهور، وزیر ورزش و جوانان، نمایندگان مجلس، ورزشکاران المپیکی که در تهران حضور دارند و روسای فدراسیون های المپیکی و غیر المپیکی حضور داشتند، رسول خادم غایب بود و اجازه داد تنها سه کشتی گیر حضور داشته باشند.  
 
همین موضوع هم تعجب همه را برانگیخت به طوریکه حاضران می پرسیدند رییس فدراسیونی که چند ماه پیش علیرغم دیدار های مکرر روحانی با ورزشکاران به رییس جمهور نامه نوشته و گلایه کرده بود که چرا او در جمع ورزشکاران حاضر نمی شود چرا در چنین برنامه هایی نه خودش است و نه به ورزشکارانش اجازه می دهد حضور پیدا کند.
 
در این باره شش ماه پیش بود که رسول خادم طی نامه ای به رئیس جمهور نوشت: ” احتراماً همان‌طور که مستحضر هستید رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ برزیل، در حدود شش ماه آینده به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای سیاسی و اجتماعی جهان در سال یاد شده برگزار خواهد شد. از چند ماه گذشته تا کنون درخواست‌ها و گلایه‌مندی‌های زیادی به دلیل عدم توجه لازم به فدراسیون‌های المپیکی و قهرمانان ملی شرکت کننده در مسابقات المپیک، به صورت رسمی منتشر و اعلام گردیده که متاسفانه فاقد هرگونه نتیجه عملی از سوی مسئولین محترم دولت بوده است.
 
با عنایت به اینکه برای فدراسیون‌های المپیکی، کادرهای فنی و قهرمانان ملی قطعی شده است که کسب موفقیت و پیروزی در مسابقات المپیک برزیل، هیچ‌گونه اهمیت و الویتی بر مبنای سیاست‌های جاری آن دولت محترم ندارد، سپاسگزار خواهد بود، بفرمایید، سخنگوی معزز دولت، صراحتا اعلام فرمایند به دلیل محدودیت‌های مالی و اجرایی یا هر علت دیگری که صلاح می‌دانید، دولت توانایی حمایت از حداکثر ۲۰ قهرمان ملی که در چند رشته ورزشی محدود (کشتی، وزنه‌برداری‌، تکواندو، دوومیدانی و یا … تیراندازی)، می توانند مدعی کسب مدال در المپیک ۲۰۱۶ برزیل، برای کشورعزیزمان ایران باشند را ندارد. در واقع قهرمانان ملی، مربیان و مدیران ورزش‌های المپیکی کشور که تمامی عمر، آبرو و توانایی خود را از زمان فعالیت آن دولت محترم با کمترین حمایت ممکن، صرف برنامه‌ریزی و فعالیت برای کسب موفقیت در مسابقات المپیک آینده نموده‌اند، انتظار دارند، دولت محترم صادقانه، الویت نداشتن کسب نتیجه در مسابقات المپیک برزیل را به ده‌ها میلیون مردم علاقه‌مند به ورزش در کشور اعلام نماید.”
 

حالا با این تفاسیر باید منتظر ماند و دید که آیا رسول خادم علت غیبت در مراسم بدرقه ورزشکاران المپیکی را اعلام می کند یا اینکه این مسئله تا بعد از رقابت های المپیک مسکوت خواهد ماند.