به گزارش خبرگزاری ایپنا در سایت اتحادیه جهانی آمده است: در حالی  که  ۱۶ مدال آور جهان و  المپیک در لیگ کشتی ایران به میدان رفتند تیم بیمه رازی در هر دو بخش آزاد و فرنگی به مقام  قهرمانی رسید. در کشتی آزاد تیم بیمه رازی که از کشتی‌گیران مدال آوری همچون ختیک تسابولوف ، زائور اوگویف و همچنین چند کشتی‌گیر شاخص مدال دار جهانی ایران  نظیر مسعود اسماعیل پور، سید احمد محمدی و مصطفی حسین خانی بهره می‌برد، موفق شد هولدینگ فراز را در نیمه نهایی شکست دهد. مهیج‌ترین کشتی‌ها در این رقابت در اوزان ۶۱ و ۷۴ کیلوگرم بود. جایی که مسعود اسماعیل پور، دارنده دو مدال جهانی موفق شد بخان گویگریف ، قهرمان سال ۲۰۱۳ جهان را با ضربه فنی شکست دهد.

همچنین ختیک تسابولوف، قهرمان ۲۰۱۴ جهان و دارنده مدال نقره سال ۲۰۱۷ با نتیجه‌ یازده بر صفر و ضربه فنی علیرضا قاسمی را مغلوب  کرد. این دو پیروزی به تیم بیمه کمک کرد تا هولدینگ فراز را در نیمه نهایی پنج بر سه شکست دهد.

در دیگر دیدار نیمه نهایی کشتی آزاد نیز تیم میزبان یعنی ایزی پایپ کاشان ستارگان ساری را پنج بر سه مغلوب کرد. مبارزه مهم این رقابت در وزن ۵۷ کیلوگرم رخ داد. جایی که آرتیوم گبکوف ، نایب قهرمان مسابقات کشور روسیه از تیم ستارگان موفق شد نادر حاج‌آقانیا از تیم میزبان را ۱۲ بر دو با ضربه فنی مغلوب  کند.

همچنین در وزن ۷۰ کیلوگرم ماگومد قربان علی اف ، قهرمان سال ۲۰۱۶ جهان از تیم ستارگان ۹ بر هشت  مغلوب سعید داداش پور شد و علیرضا کریمی دارنده مدال برنز سال ۲۰۱۵ جهان در وزن ۸۶ کیلوگرم برد دیگری را نصیب ایزی پایپ کرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم ولادیسلاو بایتسایف، دارنده مدال برنز اروپا نیز اسماعیل نجاتیان از تیم ستارگان را هشت بر دو برد تا ایزی پایپ را در کسب پیروزی پنج بر سه مقابل رقیبش یاری دهد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم گنو پتریاشویلی قهرمان سال ۲۰۱۷ جهان و دارنده مدال برنز  المپیک ریو نیز جعفر شمس ناتری را ۱۰ بر صفر مغلوب کرد.

این اولین حضور کشتی‌گیر سنگین وزن گرجستانی بر روی تشک پس از کسب مدال طلای جهان در مسابقات ۲۰۱۷ پاریس بود.

اما در فینال کشتی آزاد بیمه رازی پنج بر سه ایزی پایپ را شکست داد تا چهارمین قهرمانی متوالی‌اش در لیگ ایران را تصاحب کند. تیم میزبان شروع مستحکمی داشت و در اوزان ۵۷ و ۶۱ کیلوگرم به برتری رسید، اما سید احمد محمدی ، دارنده دو مدال جهانی در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ با پیروزی یازده بر صفر مقابل یونس امامی، قهرمان جام دیمیتری کورکین اولین برد را در وزن ۶۵ کیلوگرم نصیب تیم بیمه کرد.

محمدی که به دلیل جراحی زانو مسابقات جهانی ۲۰۱۷ و همچنین  المپیک ۲۰۱۶ را از دست داده بود، بازگشت بسیار موفقیت آمیزی داشت.

مصطفی حسین خانی، دارنده مدال برنز جهان در وزن ۷۰ کیلوگرم ختیک تسابولوف ، قهرمان جهان و دارنده مدال نقره جهان در وزن ۷۴ کیلوگرم محمد جواد ابراهیمی در وزن ۸۶ کیلوگرم و مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم چهار پیروزی را نصیب تیم بیمه کردند تا برتری این تیم به فینال لیگ را تضمین کنند.

ولادیسلاو بایتسایف از تیم ایزی پایپ، یدالله محبی قهرمان آسیا را در کشتی نهایی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم شکست داد.

اما در کشتی فرنگی بیمه رازی تیم سینا صنعت ایذه که مدافع عنوان قهرمانی باشگاه‌های جهان است را پنج بر سه از پیش رو برداشت. رسول چونایف قهرمان ۲۰۱۵ جهان و دارنده مدال برنز  المپیک در وزن ۷۱ کیلوگرم موفق شد محمد الیاسی را دو بر دو از پیش رو بردارد.

همچنین سعید عبدولی ، قهرمان سابق جهان و دارنده دو مدال برنز جهان و  المپیک از تیم بیمه چهار بر صفر پژمان پشتام را در وزن ۷۵ کیلوگرم مغلوب کرد.

اما در ۸۰ کیلوگرم نبردی بین دو  دارنده مدال جهانی در گرفت، جایی که ماکسیم مانوکیان دارنده مدال ۲۰۱۷ جهان، از تیم ایذه یوسف قادریان برنده مدال ۲۰۱۵ جهان را پنج بر یک از پیش رو برداشت.

سید مصطفی صالحی زاده، قهرمان آسیا از تیم بیمه نیز موفق شد ریوازی ناداراشویلی دارنده مدال برنز جهان را یازده بر صفر مغلوب کند.

دو تیم برتر لیگ ایران در این رقابت‌ها به مسابقات جهانی ۲۰۱۷ باشگاه‌های جهان راه یافتند.