به گزارش خبرگزاری ایپنا، زهرا نعمتی، پرچم دار کاروان ایران در المپیک و نماینده تیراندازی با کمان کشورمان در بازی های پاراالمپیک ۲۰۱۶ ریو موفق شد با غلبه بر حریفان به مدال طلای این دوره از بازی ها دست پیدا کند و در روز هشتم دو مدال برنز نیز توسط کائیدی و حردانی برای کشورمان کسب شد.
عملکرد کاروان ایران د روز هشتم به شرح زیر است:
* تیروکمان:
محدثه کهنسال, کماندار جوان ریکرو کشورمان در مرحله یک هشتم نهایی رقابت های تیراندازی باکمان پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو برابر ورزشکاری از کشور اوکراین قرار گرفت و با نتیجه ۶ بر صفر شکست خورد و به مرحله یک چهارم نهایی نرسید.
زهرا نعمتی قهرمان پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن که بازی های المپیک را نیز تجربه کرده و پرچمدار کاروان ایران در المپیک نیز بوده است, به رقابت پایانی این رشته راه یافت و در مرحله فینال رقابت های ریکرو تیراندازی باکمان پارالمپیک ۲۰۱۶ برابر چون یان وو از کشور چین قرار گرفت و با نتیجه ۶ بر ۴ پیروز شد و هفتمین طلایی کاروان منا لقب گرفت.
* بسکتبال با ویلچر:
تیم بسکتبال با ویلچر کشورمان از ساعت ۱۷ با تیم ژاپن دیدار کرد. تیم کشورمان در آخرین دیدار خود در بازی های پارالمپیک ریو برای کسب مقام نهمی به مصاف ژاپن رفت، اما در پایان با نتیجه ۶۵ بر ۵۲ مغلوب شد و در رتبه دهم این بازی ها قرار گرفت.
* دوومیدانی:
رقابت های پرتاب نیزه کلاس F 38 بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ساعت ۱۰:۵۰ به وقت محلی در ورزشگاه المپیک شهر ریودوژانیروز برگزار شد. در این رقابت جواد حردانی از کشورمان با حریفانی از کشورهای آمریکا، جمهوری چک (۲ ورزشکار)، استرالیا، آفریقای جنوبی، اوکراین، کلمبیا و چین به رقابت پرداخت.
حردانی در پرتاب اول خود رکورد ۴۴٫۹۰ متر را به ثبت رساند و در پرتاب دوم مرتکب خطا شد. ملی پوش پرتاب نیزه کشورمان در تلاش سوم خود رکورد ۴۷٫۸۱ متر رکورد ۴۶٫۶۰ متر را بر جا گذاشت. وی در پرتاب پنجم رکورد ۴۳٫۷۴ متر را ثبت کرد و در پرتاب ششم و پایانی خود نیز رکورد ۴۸٫۴۶ متر را به ثبت رساند. بدین ترتیب حردانی با رکورد ۴۸٫۴۶ متر در رده سوم قرار گرفت و پنجمین مدال برنز ایران را به ارمغان آورد.
مسابقات پرتاب وزنه کلاس F 34 بازی های پارالمپیک ریو در استادیوم المپیک ظهر ریودوژانیرو برگزار شد و محسن کائیدی از ایران با حریفانی از تونس، امارات، قرقیزستان، قطر، چین، کلمبیا (۲ ورزشکار) و مراکش به رقابت پرداخت. کائیدی در پرتاب اول خود موفق به ثبت رکورد ۳۳٫۴۲ متر شد و در پرتاب های دوم و سومش مرتکب خطا شد. ملی پوش پرتاب نیزه پارالمپیکی کشورمان در تلاش چهارم خود نیزه را ۳۲٫۲۵ متر پرتاب کرد و در پرتاب های پنجم و ششم باز هم مرتکب خطا شد. بدین ترتیب کائیدی با رکورد ۳۳٫۴۲ متر در رده سوم ایستاد و به مدال برنز بسنده کرد تا ششمین برنز کاروان کشورمان به نام او ثبت شود.
* والیبال نشسته:
در رقابت های والیبال نشسته بانوان، تیم ملی کشورمان برای تعیین تیم های پنجم و ششم به مصاف هلند رفت که با برتری ۳ بر۲ مقابل حریف اروپایی خود موفق به کسب عنوان پنجمی این رقابت ها در اولین حضور در پارالمپیک شد.
* فوتبال ۵ نفره:
در مرحله نیمه نهایی رقابتهای فوتبال ۵ نفره تیم کشورمان، ملی پوشان ایران بعد از تساوی بدون گل در زمان قانونی مسابقه در ضربات پنالتی موفق شدند با نتیجه ۳ بر یک از سد آرژانتین بگذرند و به فینال این مسابقات برسد. تیم کشورمان در بازی آخر باید با تیم برزیل مسابقه بدهد.