ایپنا: «علی اصغر رحیمی» سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا روز سه شنبه با اعلام این خبر، در گفت وگو با خبرنگاران گفت: ۶۶ نفر از کاروان اعزامی به پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا را ورزشکاران زن تشکیل می دهند.
وی افزود: کمیته ملی المپیک برای اعزام نماینده در ۲۰ رشته دیگر و حتی بازی‌های الکترونیک اعلام آمادگی کرده است.
به گفته این مسئول، ایران در رشته های فوتسال، تنیس روی میز، کینک بوکسینگ، موی تای، سامبو، کوراش، جوجیتسو، بولینگ و بیلیارد، دوچرخه سواری، دوومیدانی، شنا، وزنه برداری، کشتی آزاد و فرنگی ، کشتی پهلوانی، کشتی با کمربند (آلیش)، بسکتبال سه به سه، تکواندو، سوارکاری و شطرنج در بازی های داخل سالن آسیا در ترکمنستان شرکت خواهد کرد .
این دوره از بازی های داخل سالن آسیا از ۲۶ شهریور ماه تا ۵ مهر ماه در عشق آباد ترکمنستان برگزار خواهد شد.
رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک ادامه داد: کشور میزبان با بیشترین ورزشکار شرکت کننده در این دوره از رقابت به دنبال کسب سکوی نخست در جدول است.
رحیمی ادامه داد: کاروان ایران در ١١گروه به ترکمنستان اعزام می شود که از این تعداد هفت گروه ورزشی هستند و این اعزام ها به صورت هوایی و زمینی انجام می شود. نخستین گروه ٢١شهریور ماه در رشته های فوتسال و جوجیستو به دهکده بازی ها اعزام می شوند.
سرپرست کاروان اعزامی ایران به ترکمنستان همچنین درباره بودجه اختصاصی به این بازی ها گفت: تا امروز بودجه ای برای آماده سازی تیم ها و اعزام دریافت نکرده ایم و فدراسیون ها تحت فشارهستند.
وی ادامه داد: تجهیزات ما ناقص است حتی ٢٠٠میلیون تومان برای بلیت پرواز تا مشهد باید پرداخت کنیم که اگر واریز نشود بلیت ها باطل می شود و درمجموع باید بگویم الان در بحران هستیم .
وی درباره سطح کیفی فنی و برگزاری این بازی ها اظهار داشت : در این دوره ٦٩کشور آسیایی حضور دارند و به نظر می رسد که تیم های خوبی به این بازی ها اعزام کنند .
ایران نتایج درخشانی در دوره های قبلی این رقابت ها نداشته و بر این اساس بدنبال این هستیم که در ترکمنستان بهترین نتایج را کسب کنیم .
سرپرست کاروان اعزامی ایران به ترکمنستان ادامه داد : علاوه بر اینکه سطح زیر ساخت های این کشور فراتر از المپیک لندن و حتی ریو است سطح کیفی و فنی بازی ها نیز به همین اندازه بالاست.
به گفته رحیمی در این دوره از رقابت ها ۳۴۱ مدال طلا در ۲۱ رشته ورزشی توزیع می شود و ۱۵ ورزشگاه ترکمنستان میزبان این رقابت ها خواهند بود.
کاروان ایران با ۸۲ ورزشکار در چهارمین دوره بازی‌های داخل سالن آسیا در کره جنوبی با سه مدال طلا، ۶ نقره و دو برنز در رده ششم ایستاد.