مسابقات جام‌جهانی والیبال

ایران ۳ – تونس صفر؛ پیروزی راحت مقابل قعرنشین/ تونس حرفی برای گفتن نداشت

تیم ملی والیبال ایران در هفتمین مسابقه خود در جام‌جهانی ۲۰۱۹ توانست تونس را شکست دهد.

تیم ملی والیبال ایران در هفتمین مسابقه خود در جام‌جهانی ۲۰۱۹ توانست تونس را شکست دهد.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، تیم ملی والیبال ایران در هفتمین مسابقه خود در رقابتهای جام‌جهانی ۲۰۱۹ از ساعت ۸ و۳۰ دقیقه به مصاف تونس رفت که این مسابقه با نتیجه ۳ بر صفر و با امتیازهای ۲۴ بر ۲۶، ۱۷ بر ۲۵، ۲۲ بر ۲۵ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.
ایگور کولاکوویچ برای این مسابقه از ترکیب جواد کریمی، پوریا یلی، امیرحسین اسفندیار، میلاد عبادی‌پور، مسعود غلامی، علی‌اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.

ست اول

ایران ۲۶ – تونس ۲۴

تیم ایران بازی را خوب شروع کرد و  در امتیاز ۸ بر ۶ به سود ایران تیمها به وقت استراحت فنی اول رفتند. کسب سه امتیاز متوالی از تونسی‌ها نتیجه بازی را ۱۶ بر ۱۵ به سود آنها کرد تا تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. این ست در نهایت با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست دوم

ایران ۲۵ – تونس ۱۷

پس از پیروزی سخت ایران در ست اول کار در ست دوم کمی آسان‌تر شد. تیم ایران شروع خوبی در ست دوم داشت و در امتیاز ۸ بر ۵ به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. با وجود اینکه تیم ایران اشتباهات زیادی در زدن سرویس داشت، اما در امتیاز ۱۶ بر ۱۴ به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست سوم

ایران ۲۵ – تونس ۲۲

تیم ایران ست سوم را طوفانی آغاز کرد و توانست با نتیجه ۷ بر ۲ از تونس پیش بیفتد. سرویس‌های خوب و در ادامه دفاع روی تور منسجم موجب شد تا این اختلاف بین دو تیم ایجاد شود. در امتیاز ۸ بر ۵ به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. برتری ایران ادامه پیدا کرد تا در امتیاز ۱۶ بر ۱۱ به سود شاگردان کولاکوویچ تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. تونسی‌ها بسیار تلاش کردند تا اختلاف را کم کنند و تا حدود زیادی هم موفق بودند اما این ست هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

تیم ملی والیبال ایران در شش مسابقه قبلی خود دو پیروزی مقابل کانادا و استرالیا و چهار شکست مقابل برزیل، روسیه، آمریکا و مصر در کارنامه داشت. تونسی‌ها هم در شش مسابقه قبلی خود موفق به کسب پیروزی نشده بودند.

گفتنی است؛ چهاردهمین دوره جام‌جهانی والیبال از ۹ لغایت ۲۳ مهر در سه شهر فوکوکا، ناگانو و هیروشیما با حضور ۱۲ تیم برگزار می‌شود که به صورت دوره‌ای با هم رقابت می‌کنند. تیم ملی والیبال ایران فردا در هشتمین مسابقه خود از ساعت ۵ و۳۰ دقیقه باید به مصاف آرژانتین برود.

اسفندیار امتیازآورترین بازیکن ایران مقابل تونس شد

دریافت کننده تیم ملی والیبال ایران عنوان امتیازآورترین بازیکن تیمش مقابل تونس را به خود اختصاص داد. در پایان این مسابقه امیرحسین اسفندیار، دریافت کننده تیم ملی والیبال ایران توانست به تنهایی ۱۷ امتیاز برای ایران کسب کند و عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان را به خود اختصاص دهد. پس از وی پوریا یلی موفق به کسب ۱۵ امتیاز شد. در طرف مقابل حمزه ناگا، بازیکن باتجربه تیم ملی تونس توانست به تنهایی ۱۹ امتیاز برای تیمش به ارمغان بیاورد.

نگاهی آماری به دیدار ایران و تونس

تیم ملی والیبال ایران در دیدار مقابل تونس عملکرد خوبی در بخش اسپک و دفاع داشت. تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه ۴۴ امتیاز از اسپک، ۱۵ امتیاز از دفاع روی تور، ۴ امتیاز از سرویس مستقیم و ۱۳ امتیاز از اشتباهات تونس کسب کرد. در طرف مقابل تونسی‌ها هم ۳۳ امتیاز از اسپک، ۱۱ امتیاز از دفاع روی تور، ۵ امتیاز از سرویس مستقیم  و ۱۴ امتیاز از اشتباهات تیم ایران کسب کردند.