هفته هشتم لیگ برتر بسکتبال/ امضای حکم پیروزی به دست کاپیتان صمد

حساس ترین بازی هفته هشتم لیگ برتر بسکتبال با شوت لحظه آخری صمد نیکخواه به سود مهرام به پایان رسید.

حساس ترین بازی هفته هشتم لیگ برتر بسکتبال با شوت لحظه آخری صمد نیکخواه به سود مهرام به پایان رسید.
به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، تیمهای پتروشیمی بندر امام و مهرام که جزو پرافتخارترین تیمهای لیگ بسکتبال ایران به شمار می‌روند، روز پنجشنبه در حساس ترین بازی هفته هشتم لیگ برتر به مصاف هم رفتند. پتروشیمی که تا قبل از این بازی بدون شکست در صدر ایستاده بود، امیدوار بود در خانه بتواند یک برد دیگر در کارنامه خود ثبت کند. بازی تا لحظات پایانی با حساسیت بالایی دنبال می شد و حضور پرتعداد ملی پوشان در ترکیب ۲ تیم نبردهای جالبی را در دقایق مختلف رقم می زد.
مهرام که در فاصله ۶ ثانیه به پایان بازی ۷۴بر۷۱ از حریفش پیش بود، با شوت ۳ امتیازی سجاد مشایخی برتری خود را از دست رفته می دید. بعد از تساوی ۲ تیم در امتیازات ۷۴ فقط ۶ ثانیه تا پایان باقیمانده بود و همه منتظر رسیدن بازی به وقتهای اضافه بودند اما صمد نیکخواه بهرامی، کاپیتان باتجربه مهرام توانست با یک حرکت انفرادی توپ را وارد سبد پتروشیمی کند تا حکم برتری تیمش را با نتیجه ۷۶بر۷۴ امضاء کرده باشد.
بعد از این پیروزی، مهرامی ها که اولین شکست پتروشیمی را به این تیم در خانه اش تحمیل کرده بودند، به خاطر درخشش صمد نیکخواه او را در آغوش گرفتند.

اما در ادامه رقابتهای هفته هشتم لیگ برتر بسکتبال تیم شهرداری گرگان یکی از تیمهای بدون باخت لیگ در خانه میزبان شورا و شهرداری قزوین بود که توانست حریف خود را از پیش رو بردارد.
شیمیدر قم که در تهران میهمان نیروی زمینی بود در جدالی که یک مصدوم داشت، موفق شد ۸۹ بر ۶۷ به برتری برسد. شهرداری بندرعباس که به مصاف اکسون رفته بود به پیروزی ارزشمندی مقابل حریف تهرانی خود دست یافت.
آویژه صنعت پارسا در مشهد میزبان ذوب‌آهن بود و حریف خود را ۱۰۰ تایی کرد. در این بازی پرگل مشهدی‌ها حریف اصفهانی خود را ۱۰۹ بر ۸۹ از پیش رو برداشتند.
نفت آبادان دیگر تیم بدون باخت لیگ در خانه میزبان رعد پدافند هوایی شهرکرد بود و در یک بازی آسان ۹۶ بر ۵۶ به برتری رسید تا به هفتمین برد پیاپی خود دست پیدا کند.
در آخرین بازی از هفته هشتم لیگ برتر بسکتبال، توفارقان آذرشهر در تبریز میزبان مس کرمان بود. در این بازی که در سالن شهید پورشرفی برگزار شد تیم میزبان توانست نماینده کرمان را ۸۰ بر ۶۵ از پیش رو بردارد. نتایج کامل دیدارهای هفته هشتم به شرح زیر است:

* شهرداری بندرعباس ۶۸ – اکسون تهران ۶۲

* نفت آبادان ۹۶ – رعد پدافند هوایی شهرکرد ۵۶

* نیروی زمینی ۶۷ – شیمیدر قم ۸۹

* پتروشیمی بندر امام ۷۴ – مهرام تهران ۷۶

* شهرداری گرگان ۸۴ – شورا و شهرداری قزوین ۵۸

* آویژه صنعت پارسا ۱۰۹ – ذوب آهن اصفهان ۸۹

* توفارقان آذرشهر ۸۰ – صنعت مس کرمان ۶۵