طباطبایی: با مساعدت وزیر در مجموعه ورزشی آزادی کمپ تمرینی بسکتبال احداث خواهد شد

رامین طباطبایی، رییس فدراسیون بسکتبال گفت: با قول مساعد سلطانی فر در زمینی به مساحت ۲ هزار متر در مجموعه ورزشی آزادی تهران کمپ تمرینی بسکتبال احداث خواهد شد.

رامین طباطبایی، رییس فدراسیون بسکتبال گفت: با قول مساعد سلطانی فر در زمینی به مساحت ۲ هزار متر در مجموعه ورزشی آزادی تهران کمپ تمرینی بسکتبال احداث خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)،  وی در ادامه با اشاره به نشست با مسعود سلطانی فر اظهارداشت: در این نشست گزارشی از فعالیتهای بیست ماه گذشته در فدراسیون را به همراه روند ‌آماده سازی تیم ملی بسکتبال ایران و دیگر  تیمهای ملی رده های سنی مختلف ارائه دادم.
رییس فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه مشکلات زیرساختی فدراسیون در گفتگو با سلطانی فر مورد توجه قرار گرفت، ادامه داد: یکی از بزرگترین مشکلاتی که جامعه بسکتبال را همواره آزار داده نداشتن زیرساخت مناسب است بطوریکه بار رویدادهای مختلف این رشته در تنها سالن بسکتبال متعلق به فدراسیون است که به دلیل رویدادهای مختلف تیم ملی و لیگها در رده های سنی مختلف از هفت صبح تا ۱۲ شب وقت سالن پر است.
طباطبایی افزود: سلطانی فر برای حل این مشکل بزرگ دو هزار متر در مجموعه ورزشی ‌آزادی در اختیار فدراسیون قرار داد تا بتوانیم ظرف دو سال کمپ تمرینی مناسبی را برای بسکتبال ایران احداث کنیم و در این زمینه  به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی دستور دادند تا با جانمایی این زمین در کنار سالن بسکتبال بتوانیم از یک امکان مناسب برای فعالیتهای زیاد بسکتبال بهره مند شویم.
رییس فدراسیون بسکتبال یکی دیگر از محورهای  نشست با وزیر ورزش و جوانان را پروتکل این وزارتخانه با کمیته ملی المپیک مبنی بر پرداخت حقوق به ورزشکاران و تیمهایی که کسب سهمیه می کنند، عنوان کرد و توضیح داد: وزیر ورزش و جوانان قول مساعد داد تا حقوق کادرفنی و بازیکنان ملی پوش نیز بر همین اساس پرداخت شود.

طباطبایی یکی دیگر از درخواستهایش از وزیر ورزش و جوانان را حل مشکلات سالن افراسیابی عنوان کرد و اظهارداشت: سالن شهید افراسیابی اصلا متعلق به بسکتبال بوده است که برای اینکه این سالن را به مجموعه امکانات فدراسیون اضافه کنیم، اسپانسر گرفتیم تا پس از بازسازی بتوانیم از آن برای پوشش رویدادهای مختلف بهره بگیریم از همین رو با توجه به هزینه دو میلیارد تومانی آن، باید برخی از مشکلات حل شود که وزیر ورزش و جوانان برای حل این مشکل نیز حمایت لازم را خواهد داشت.

وی در خاتمه گفت: برای بازسازی این سالن ابتدا باید مشکلات مطرح شده را با شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی حل کنیم به همین دلیل در صورت اجازه بازسازی این سالن، بر اساس ضرورت به فدراسیونهای دیگر هم وقت خواهیم داد و به هیچوجه مشکلی در این زمینه وجود ندارد که خوشبختانه وزیر ورزش و جوانان هم در این زمینه قول مساعد برای حل مشکل دادند. سالن شهید افراسیابی می تواند تحول بزرگی در روند توسعه بسکتبال ایران بوجود آورد.