برنامه رقابت ورزشکاران ایران در روز نهم

استارت فرنگی‌ کاران با قرعه‌ های سخت و جدال حساس تیم ملی والیبال با ژاپن

نهمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در حالی پیگیری می‌شود که دو ملی‌پوش کشتی فرنگی به همراه تیم ملی والیبال، تنها نمایندگان ایران در این روز خواهند بود. تیم ملی والیبال ایران در پنجمین و آخرین دیدار خود در مرحله گروهی، برابر ژاپن به میدان خواهد رفت.

در نهمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو ورزشکاران کشورمان در دو رشته والیبال و کشتی فرنگی به میدان می‌روند.

به گزارش خبر گزاری ایپنا: مسابقات کشتی فرنگی از ساعت ۶:۳۰ صبح شروع می‌شود؛ جایی که ایران دو نماینده خواهد داشت. در وزن ۶۰ کیلوگرم علیرضا نجاتی در دور نخست و در مرحله یک هشتم نهایی با آرمن ملکیان از ارمنستان مبارزه می‌کند و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف برنده کشتی میان لنور تیموراف از اوکراین و المورات تاسمرادف از ازبکستان خواهد رفت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، امین میرزازاده در دور اول و در مرحله یک هشتم نهایی با مین سئوک کیم از کره جنوبی کشتی می‌گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور دوم به مصاف برنده دیدار میان آلین الکسیوس سیوراریو از رومانی و میخایین لوپس از کوبا می‌رود. لوپس سه مدال طلای متوالی المپیک‌های پکن، لندن و ریو و پنج طلا و سه نقره مسابقات قهرمانی جهان را در اختیار دارد.

همچنین از ساعت ۱۵:۳۰ و در رشته والیبال، تیم ملی ایران در پنجمین و آخرین دیدار خود در مرحله گروهی، برابر ژاپن به میدان خواهد رفت. شاگردان آلکنو در دیدارهای قبلی به دو پیروزی دست یافته و متحمل دو شکست شده‌اند. شاگردان آلکنو در صورت برتری مقابل میزبان راهی مرحله بعدی می‌شوند، در غیر این صورت باید با المپیک ۲۰۲۰ وداع کنند.