محمدرضا گودری رزمی کار عنوان دار ایرانی ساکن تایلند و دارنده مدال برنز رقابتهای جهانی مسترشیپ در سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ در ادامه موفقیتهای خود قصد دارد وارد دنیای مبارزات MMA شود.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، در همین خصوص خبرگزاری معتبر بلومبرگ اخیرا در گزارشی به موفقیتهای این جوان ایرانی پرداخته و از او به عنوان یوزپلنگ پارسی یاد کرده است. به منظور آشنایی بیشتر با این قهرمان موفق گفتگویی با وی انجام شده که در زیر آن را می خوانید:

* خود را معرفی و کمی از سوابق ورزشی تان بگویید.

– محمدرضا گودری شناخته شده به رضا گودری متولد ۲۳ آذر ۱۳۶۷ در تهران هستم. ورزش را در سنین کودکی با جودو و کونگ فو آغاز و در نهایت با کاراته به صورت حرفه ای ادامه دادم.

* در دوران حضورتان در ایران چه عناوین قهرمانی قابل ذکری را کسب کردید؟

– در زمان حضورم در ایران به علت مشکلاتی که داشتم مجبور بودم بیشتر روی کسب و کار تمرکز کنم. کسب بیش از ۲۰ عنوان قهرمانی کشور در رشته کاراته و عنوان سومی مسابقات جهانی کاراته در سال ۲۰۱۶ که در تایلند برگزار شد، ماحصل تمریناتم در ایران بود.

* چطور شد که تصمیم گرفتید فعالیت حرفه ای خود را در کشور تایلند دنبال کنید؟

– در سال ۲۰۱۶ و در جریان رقابتهای جهانی کاراته آزاد در تایلند با تنها مدال برنز من، ایران نایب قهرمان جهان شد. چرا که آن زمان مبارزات در دو دسته سنگین وزن و سبک وزن انجام می شد که از ۶ سکو، ۵ سکو را ژاپن تصاحب کرده بود. به همین خاطر موفقیت من توجه اسپانسرهای خارجی را جلب کرد و موجب شد تا برای تمرین در باشگاه مرکزی سازمان مبارزات جهانی دعوت شوم.

* از مسابقات بین المللی که در آن شرکت کرده اید بگویید، اینطور که شنیده ایم شما در سه رشته کاراته، جوجیتسو و موی تای صاحب عنوان جهانی هستید.

– در ابتدا فقط برای دنبال کردن کاراته و شانس حضور در مسابقات جهانی ژاپن به تایلند آمدم اما فرصت حضور در مسابقات مسترشیپ کره جنوبی در ماه های نخست مهاجرتم و کسب مدال ارزشمند این مسابقات در استایلی متفاوت باعث شد تا به ادامه فراگیری در رشته های دیگر نیز فکر کنم. به محض بازگشت، موای تای را زیر نظر قهرمان اسطوره ای “ساکمونکل” شروع و پس از مدتی به فراگیری جوجیتسو برزیلی زیر نظر پروفسور سلسو رولیم جونیور و دی آلنزیو جکسون قهرمان ۸ دوره جهان و از اساتید برجسته جوجیتسو برزیلی و آمریکایی پرداختم.

* گویا قصد دارید در مسابقات MMA حاضر شوید، در این رابطه کمی توضیح دهید .

– من تمام فاکتورهای موجود برای شرکت در مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی را دارم. کسب ۹ مدال بین المللی جوجیتسو برزیلی تنها در ۲ سال، ۸ مبارزه حرفه ای موای تای در سازمانهای معتبر کلاس A از جمله مبارزه با فیل هاوز (مبارز فعلی UFC) در سال ۲۰۱۸ در سازمان مکس موای تای، کسب عناوین بین المللی در معتبرترین مسابقات کاراته آزاد جهان و امضای قرارداد با کمپهای معتبر فرتکس و ونوم در سالهای اخیر گویای این موضوع است. اخیرا هم مذاکراتی برای اخذ قرارداد با ۲ سازمان معتبر در ایالات متحده داشته ام که بزودی جزئیات آن را اعلام خواهم کرد.

* در راه موفقیتهای کسب شده تاکنون چه کسانی از شما حمایت کرده اند؟

– قطعا خانواده بزرگترین حامی من بودند و هستند. متاسفانه در ماه های گذشته مادرم را از دست دادم اما معتقدم که او بزرگترین حامی من است و همچنان مرا حمایت می کند. همچنین مربی ام حمید سلطانی از نوابغ کاراته آزاد ایران و جهان و تیم پزشکی ورزشی ام به سرپرستی سجاد رضایی از دیگر حامیانم در این راه بوده اند.

* صحبت پایانی؟

– شاید این حرف را جایی نزده باشم. فرقی نمی کند که کجا باشم اما همواره قلبم برای وطن می تپد و به ایرانی بودنم افتخار می کنم. دوری از وطن را به خاطر تحقق رویاهایم به جان خریدم و از این موضوع اصلا ناراحت نیستم.