خداحافظی اعجوبه پرتغالی فوتسال جهان

خداحافظی اعجوبه پرتغالی فوتسال جهان

ریکاردینیو خداحافظی خود را از تیم ملی فوتسال پرتغال اعلام کرد.

image_pdfimage_printچاپ خبر

به گزارش ایپنا و به نقل از مارکا، یک ماه پس از بردن جام قهرمانی جهان به عنوان کاپیتان تیم پرتغال، ریکاردینیو اعلام کرد که بازی مقابل آرژانتین در فینال آخرین بازی او با تیم ملی بود. ستاره پرتغالی با ۱۸۷ بازی که در آن ۱۴۱ گل به ثمر رسانده و یک قهرمانی اروپا و یک جام جهانی را در کارنامه دارد به فوتبال ملی خود پایان می‌دهد.

اولین بازی او در ۲۶ ژوئن ۲۰۰۳ در حالی که ۱۷ سال سن داشت در برابر آندورا انجام شد و اولین گل او سه روز بعد در مقابل اسلواکی به ثمر رسید. او در جام‌های جهانی ۲۳ بازی انجام داده است که در آن ۲۲ گل به ثمر رسانده و در اروپا نیز در ۲۱ بازی ۲۲ گل به ثمر رسانده است که او را به عنوان بهترین گلزن تاریخ رقابت ها معرفی می‌کند.

ریکاردینیو که شش بار به عنوان بهترین بازیکن جهان شناخته می شود، در مصاحبه با مارکا اذعان کرد که در تیم باشگاهی خود به فوتسال ادامه خواهد داد، اگرچه در صورت رفع نشدن مشکلات مالی باشگاه می تواند در ژانویه به صورت قرضی جدا شود.

ریکاردینیو در خداحافظی خود اظهار داشت: این یک دوران باورنکردنی بود. اگر به گذشته نگاه کنم تا شروع را در ۱۶ سالگی ببینم، فکر نمی کردم اینقدر عالی باشد. از قبل می دانستم که جام جهانی آخرین رقابت من خواهد بود. هر اتفاقی افتاد این دو سال اخیر سختی زیادی داشت مخصوصا خستگی روانی.

ستاره پرتغالی اضافه کرد: این سخت ترین تصمیم زندگی من است. زمان جوان ترین هاست. احساس می کنم هر چیزی که می توانستم به تیم ملی بدهم داده ام. از همه شما متشکرم.