یورش بچه قائمشهر به رکورد جادویی تالاخادزه

رکورددار جدید دسته فوق سنگین در رده جوانان جهان می گوید در سال های آینده می تواند به رکوردهای تالاخادزه حمله کند.

image_pdfimage_printچاپ خبر

به گزارش خبرگزاری ایپنا ، علیرضا یوسفی را بدون شک می توان یکی از پدیده های وزنه برداری جهان در سال ۲۰۲۱ دانست؛ کسی که در دسته فوق سنگین توانست رکورد جوانان جهان را جابجا کند. یوسفی که طلای المپیک جوانان ۲۰۱۸ را در ۱۵ سالگی کسب کرده بود، در مسابقات جهانی تاشکند نشان داد که می تواند امید بزرگ ایران برای درخشش در دسته فوق سنگین وزنه برداری برای سال های پیش رو باشد.

نفهمیدیم چرا ۲۴۵ کیلو را قبول نکردند
خدا را شکر می کنم که در مسابقات جهانی توانستم عملکرد خوبی از خودم نشان دهم. در دوضرب توانستم به اولین هدفم که شکستن رکورد جوانان جهان بود، برسم. در ادامه وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی را هم بالای سر بردم که اگر قبول می شد، کارم صددرصد تکمیل می شد. با همان وزنه می توانستم مدال برنز دوضرب را هم بگیرم، اما متاسفانه هیات ژوری نمی دانم بر چه اساسی تصمیم گرفت وزنه مرا قبول نکند. شاید مدال ها از قبل تعین شده بود چون خودمان هم نفهمیدیم که چرا این وزنه را قبول نکردند.

هدفم زدن رکورد بزرگسالان جهان است
برای من مهم بود که بروم و خودم را نشان دهم. خدا را شکر می کنم که خیلی ها فهمیدند که من توانایی و پتانسیل رفتن روی سکو در سال های بعدی را دارم. قطعا در سال های بعد می آیم که وزنه های خیلی بیشتر بزنم و حتی هدفم این است برای رکورد بزرگسالان جهان هم تلاش کنم. هیچ رکورد دست نیافتنی نیست.

تالاخادزه شبیه یک افسانه زنده است
لاشا تالاخادزه یک نابغه است که از دیدن وزنه زدن او لذت می بریم. او شبیه یک افسانه زنده است. البته که ماندن در اوج نیاز به کار حرفه ای دارد. او قطعا خیلی اصولی ریکاوری می کند که بعد از المپیک توانسته بازهم رکوردشکنی کند. آن ها مثل ما نیستند که تا دو روز مانده به اعزام ندانند که اصلا اعزام می شوند یا خیر.