تیرماه سال گذشته دوره چهار ساله ریاست زهرا اینچه درگاهی به پایان رسید، اما انتخابات این فدراسیون تاکنون برگزار نشده است و دی ماه سال گذشته حمید احمدی به عنوان سرپرست این فدراسیون انتخاب شد.

در روز‌های اخیر خبری منتشر شد که امضا و مهر سه رئیس فدراسیون سابق ژیمناستیک مرحوم گوهر خانی، احمد محتشمی و جعفر درویش‌زاده جعل شده است.

 

احمد محتشمی

احمد محتشمی، رئیس سابق فدراسیون ژیمناستیک در خصوص جعل امضا و مهرش گفت:متاسفانه چندی پیش از وزارت ورزش و جوانان به من اطلاع داده شده که امضا و مهر من توسط عده‌ای در فدراسیون ژیمناستیک جعل شده است و من پس از حضور در فدراسیون متوجه شدم که این افراد با امضا و مهر من برای خودشان قرارداد‌های تنظیم کرده اند.

من در دوره ریاستم در فدراسیون اصلا با فردی قراردادی امضا نکردم، بلکه برای افراد احکامی صادر می‌کردم که حقوق آن‌ها براساس حق الزحمه‌ای یا ماهیانه پرداخت می‌شد، متاسفانه این افراد با جعل امضا و مهر من از تاریخ ۱۳۸۵/۰۱/۰۱ برای خودشان قرارداد‌های تنظیم کرده اند. در صورتی که بنده در سال ۱۳۸۶ با اینچه درگاهی که قصد داشت مقاله‌ای ورزشی در مورد ژیمناستیک چاپ کند، آشنا شدم.

متاسفانه این افراد امضا و مهر مرحوم گوهر خانی، رئیس سابق فدراسیون را نیز جعل کرده اند. من با محمد پولادگر، معاون وزیر ورزش و جوانان در این خصوص ملاقاتی داشتم و او گفتند که سازمان بازرسی و وزارت ورزش و جوانان به قطع این ماجرا را پیگیری خواهد کرد. من منتظر هستم که این پرونده به کجا خواهد انجامید و امیدوارم با این افراد برخورد قانونی شود و در صورتی که با این برخورد نشود از آن‌ها شکایت خواهم کرد، اما من تعجب می‌کنم که چگونه این افراد توسط وزارت ورزش و جوانان تایید می‌شوند تا در مناصب ورزشی فعالیت کنند.

من یک دوره نایب رئیس کنفدراسیون ژیمناستیک آسیا بوده ام و براساس اطلاعاتی که دارم فدراسیون ژیمناستیک در آستانه تعلیق قرار ندارد، اما بسیار بد است افرادی به نهاد‌های بین المللی اطلاع دهند که دولت در امورات فدراسیون دخالت می‌کند شاید دولت نقطه نظراتی داشته باشد، اما من که خودم سال‌ها عضو تیم ملی ژیمناستیک و رئیس فدراسیون بوده ام به یاد ندارم دولت در امورات فدراسیون دخالت کنند و اگر چنین موضوعی واقعیت دارد، چرا تاکنون ایمیل فدراسیون در دست این افراد است. به نظرم اصلا کار درستی نیست برای منافع شخصی به نهاد‌های بین المللی اطلاع دهیم که دولت در کار فدراسیون دخالت می‌کند.

 

احمد محتشمی

زهرا اینچه درگاهی، رئیس سابق فدراسیون ژیمناستیک در خصوص اتهاماتی که به او زده شده است، گفت: چند سال پیش سازمان بازرسی برای من پرونده‌ای تشکیل داد و ۲ مورد اتهام در پرونده من گذاشته شده بود که یک مورد جریمه لغو هتل برای اعزام یک اعزام است و دیگری ۲ سرویس تاکسی من در اتریش بود که فکر نمی‌کنم کسی بتواند در یک سفر خارجی فاکتور تاکسی بگیرد. من برای دریافت رواید اتریش ۶۰ یورو به سفارت پرداخت کردم و این موارد را جزو اتهامات من محسوب کرده بودند و من در دادسرا از این موارد تبرئه شدم.

تاکنون من و سلیمانی دبیر سابق فدراسیون هیچگونه نامه‌ای از وزارت ورزش و جوانان در خصوص جعل و امضای روسای سابق فدراسیون دریافت نکرده ام. چهار ماه پیش من با فدراسیون ژیمناستیک تسویه حساب ارزی و ریالی دارم و اگر مشکلی وجود داشته است، چرا این تسویه حساب به من داده می‌شد. در سال ۱۳۹۶ ما ۷۰۰ میلیون تومان سنوات نیرو‌های فدراسیون را پرداخت کردیم. یکی از مربیان سابق تیم ملی که نه قرارداد و ابلاغی داشت از رئیس فدراسیون دوره خودش نامه‌ای را امضا گرفت و این فرد از ما سنواتش را درخواست کرد در حالی ما اطلاع داشتیم که سوابق این فرد در تیم ملی خیلی کمتر  بوده است، اما او به بیمه شکایت کرد و ما مجبور شدیم که سنوات او را پرداخت کردیم.

اگر ابلاغ مورد تایید بود ما باید سنوات را پرداخت می‌کردیم و اگر کسی که حکمی یا ابلاغی مورد تایید ما نبود به اداره کار شکایت کند، مسلما اداره کار به نفع او رای خواهند داد. ما برای همه‌ی این سال‌ها ابلاغ و اصل نامه با امضا آقایان داشته ایم، متاسفانه عده‌ای نامه‌های جعلی درست کرده اند و این سند‌ها جعلی است، اما مطمئنا جاعل این نامه‌ها ما نیستیم و فردی به صورت زیرکانه در حال انجام این کار‌ها است تا انتقام شخصی بگیرد. من و سلیمانی، دبیر سابق فدراسیون برای گرفتن سنوات نیازی به قرارداد نداشته ایم، قرارداد به این درد می‌خورد که من برای جمع کردن سنوات خدمتی برای بازنشستگی اقدام کنم که پایه حقوقم بالا رود. این کار ها  کاملا مشخص است که از کجا آب می‌خورد. برخی افراد به صورت پروژه‌ای این کارها را از همان سال ۹۶ که به عنوان رئیس فدراسیون ژیمناستیک انتخاب شدم آغاز کردند؛ چون به لحاظ مالی برایشان منفعت داشت.

ما سنوات هایمان را با ابلاغ هایمان گرفته ایم و قرارداد چیز جدیدی است که عنوان می‌کنند. اگر من قراردادی جعل کرده ام می‌شود به راحتی به سازمان تامین اجتماعی یا اداره کار مراجعه کرد که من یک ورقه قرارداد به این ۲ اداره داده ام که برای من سابقه بیمه حساب کنند، چرا که من چیزی نداشتم. من در دورانی که عضو کمیته پزشکی بودم ذهنم اصلا به دنبال گرفتن سنوات نبود. من پزشک متخصص هستم و چرا باید برای دریافت ۴ تا ۵ میلیون تومان با آبروی خودم بازی کنم.آیا این مسئله خنده‌دار نیست؟ جالب اینکه کسانی به دنبال دادن اطلاعات اشتباه به نهاد‌های نظارتی هستند که خودشان با اتهامات زیادی روبرو بودند و این اتهامات ثابت هم شده‌اند. من پزشک متخصص هستم، اما چگونه یکی از روسای سابق فدراسیون که مدرک دیپلم داشت خودش را به عنوان دکتر معرفی می‌کرد؟ چندین سال پیش چندین هزار دلار در فدراسیون ناپدید شد. این‌ها اتهام محسوب می‌شوند؛ نه کرایه تاکسی.

سازمان بازرسی هر ساله برای بسیاری از مسئولان فدراسیون‌ها پرونده تشکیل می‌دهد. اینکه این پرونده قبل از اینکه حتی خودم مطلع شوم به بیرون درز پیدا کرده است هم نشان دهنده خیلی از موارد است. من از  ریاست محترم قوه قضاییه تقاضا می‌کنم شخصا به این موضوع ورود کنند تا اینگونه با آبروی افراد بازی نشود. اگر بنای سکوت در پیش گرفته بودم به این خاطر بود که بهانه‌ای برای برگزار نکردن انتخابات فدراسیون ژیمناستیک پیدا نکنند، اما از این پس اجازه نمی‌دهم اینگونه با آبرویم بازی کنند. یک بار تبرئه شدم و بار دیگر هم ان‌شالله تبرئه خواهم شد. فکر می کنم  گناه من این بود که عده‌ای که از ۳۰۰ هزار تومان تا سکه از من باج می‌خواستند را نا امید کردم.

 

احمد محتشمی

سلیمانی، دبیر سابق فدراسیون ژیمناستیک در خصوص جعل امضا و مهر در فدراسیون ژیمناستیک گفت: من در دورانی که در فدراسیون ژیمناستیک بودم حکم علی آبادی، رئیس وقت سازمان تربیت بدنی را به عنوان کارشناس خبره داشتم. اصلا قراردادی وجود نداشته است و هرکسی که این قرارداد را تنظیم کرده است، مطمئنا جعلی است. تاکنون سازمان بازرسی و وزارت ورزش و جوانان در خصوص این مسائل با ما صحبتی نکرده اند و برای ما عجیب است که این موارد در رسانه‌ها منعکس شده است.

درگاهی بیش از ۱۰ تا ۱۲ ابلاغ از محتشمی، رئیس سابق فدراسیون داشته اند. هر کسی که امضا محتشمی را جعل کرده اند باید پاسخگوی باشد. عده‌ای این توطئه را چیده اند تا ما را بد نام کنند.درگاهی ۴ تا ۵ سال رئیس فدراسیون بوده است و سنوات‌های که گرفته است، حق ایشان بوده است. درگاهی در دوران روسای سابق فدراسیون ابلاغ داشته است و او پزشک تیم ملی بوده است.

چندی پیش احمدی، سرپرست فدراسیون ژیمناستیک به من اعلام کرد که تحت فشار هستم که شما فدراسیون درگاهی را حفظ کرده اید و من به او اعلام کردم که استعفا نمی‌دهم و اگر شما می‌خواهید من را برکنار کنید. همه زندگی خود را برای پیشرفت ژیمناستیک کشور گذاشتم، اما قطعا تغییر یک سیستم که سال‌ها به صورت پدرخوانده‌ای اداره می‌شد هزینه‌های خودش را دارد. در گذشته به اسم فدراسیون، وسایل ژیمناستیک به کشور وارد می‌کردند، اما این وسایل به جای سالن ژیمناستیک از سالن‌های شخصی خودشان سر در می‌آورد. ما مقابل این اقدامات ایستادیم و مشخص است که برای اینکه ما را از سر راه‌شان بردارند هر اقدامی اعم از تهمت و جعل سند به ما بزنند.