صالحی امیری: ماموریت اصلی سفرمان به لوزان درباره ژیمناستیک و دوچرخه سواری بود

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: یکی از ماموریت‌های جدی ما در این سفر دو فدراسیون دوچرخه سواری و ژیمناستیک بود که به تعلیق نزدیک بودند.

image_pdfimage_printچاپ خبر

سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در جریان سفر خود به  لوزان سوئیس برای دیدار با رئیس کمیته بین المللی المپیک درباره مشکلات ۲ فدراسیون ژیمناستیک و دوچرخه سواری کشورمان گفت: در حوزه دیپلماسی هم در کاهش تهدید و ایجاد فرصت باید تلاش بیشتری انجام بدهیم. در چهار سال گذشته قریب به ۲۰۰ جلسه داشتیم تا نسبت به ظرفیت ورزش ایران آگاهی ایجاد کنیم و تهدیدات اش را کاهش دهیم. این اولین سفر پس از کرونا بود و ملاقات‌های خوبی برگزار شد. یکی از ماموریت‌های جدی ما در این سفر دو فدراسیون دوچرخه سواری و ژیمناستیک بود که در ۲  سال گذشته با چالش‌های جدی مواجه شدند و به تعلیق نزدیک بودند. خوشبختانه در محل کمیته بین المللی المپیک در لوزان، تصویب شد این دو فدراسیون به کار خود ادامه بدهند.

صالحی امیری و سجادی چند روز پیش در لوزان سوئیس دیداری با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک و روسای فدراسیون جهانی دوچرخه سواری و ژیمناستیک برگزار کردند.

رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: فردا در جلسه‌ای با مسئولان مربوطه مقدمات برگزاری انتخابات دوچرخه‌سواری را آماده خواهیم کرد. در مورد ژیمناستیک هم تصمیم بر این شد نسبت به مسائل گذشته اغماض کنند و سریعا مقدمات برگزاری انتخابات را آماده کنیم.

صالحی امیری در مورد فدراسیون جودو گفت: تعلیق جودو ظالمانه بوده و پاسخ شفاف توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک این بود که مداخله مستقیم انجام نمی‌دهیم و ضمن تایید مواضع ما گفتند که حمایت خواهند کرد.