محمد ابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی در مورد حواشی ایجاد شده در مرحله نهایی انتخابی تیم‌های ملی که در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد گفت: حضور تماشاگران روی تشک مسابقات اتفاقی بود که از سر عشق رخ داد. برگزاری هر مسابقه‌ای مستلزم تمهیداتی است تا مسائل مشابه دیروز در آن پیش نیاید. احتمال داشت در چنین میادین بزرگی اتفاقات جبران‌ناپذیری و ناگواری رخ دهد.

امامی گفت: ما پیش‌بینی ازدحام جمعیت را کرده بودیم و هماهنگی‌های لازم را در این خصوص داشتیم، به همین دلیل ۱۲ تیرماه نامه‌ای با همین مضمون به حراست وزارت ورزش زده شد تا تمهیدات لازم را با حضور یگان ویژه بیندیشند و مسابقات با نظم بیشتری برگزار شود. مشکل اینجا بود که یگان ویژه علی‌رغم هماهنگی صورت گرفته، در مسابقاتی که به لحاظ سطح کیفی بسیار عالی برگزار شد، حضور نداشت.

رضا اطری، حسن یزدانی، کامران قاسمپور، محمد حسین محمدیان و امیرحسین زارع به عنوان ملی پوشان اوزان ۶۱، ۸۶، ۹۲، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم رشته آزاد در رقابت‌های جهانی صربستان معرفی شدند و امین میرزازاده نیز در سنگین وزن کشتی فرنگی به دوبنده تیم ملی رسید.

امامی گفت: قاعدتاً فدراسیون کشتی نیز از اتفاقات رخ داده ناراحت است و مجدداً طی نامه‌ای خواستار پاسخگویی حراست وزارت ورزش شده است. وزارت ورزش و فدراسیون کشتی به‌عنوان یک تیم واحد برای پیشرفت ورزش ملی کشور تلاش می‌کنند، اما زمانی که حادثه‌ای رخ می‌دهد باید آسیب‌شناسی لازم انجام شود تا در آینده شاهد چنین صحنه‌هایی نباشیم. خوشبختانه مشکلی برای هیچ کدام از کشتی‌گیران ما پیش نیامده است.