۲طلا، یک نقره و ۲ برنز حاصل تلاش ملی پوشان وزنه برداری

در رقابت دسته ۸۱ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری بازی‌های همبستگی کشور‌های اسلامی جوادی ۲ طلا و یک نقره و سلطانی ۲ برنز کسب کردند.

image_pdfimage_printچاپ خبر

 رقابت دسته ۸۱ کیلوگرم بازی‌های همبستگی کشور‌های اسلامی برای وزنه برداری امروز با درخشش دو ستاره ملی پوش کشورمان به پایان رسید.

پایان رقابت یکضرب دسته ۸۱ کیلوگرم برای دو ملی پوش جوان و خوش آتیه وزنه برداری ایران یعنی مصطفی جوادی و حسین سلطانی همراه بود با ۲ نشان خوش رنگ نقره و برنز. نشان‌های مرغوبی که ما را به درخشش این دو وزنه بردار در حرکات دوضرب و مجموع امیدوار کرد.

در پایان حرکت یکضرب دسته ۸۱ کیلوگرم وزنه برداری بازی‌های همبستگی کشور‌های اسلامی اگرچه هر دو ملی پوش وزنه برداری ایران یعنی مصطفی جوادی و حسین سلطانی تلاش کردند و خیز خوبی برای صید نشان طلای این حرکت داشتند، اما تاشمیروف قلدر و خوش تکنیک ازبک بود که با ثبت وزنه ۱۶۴ کیلوگرم مدال طلا را از دست شیربچه‌های وزنه برداری ایران ربود.

در خاتمه حرکت یکضرب دسته ۸۱ کیلوگرم وزنه برداری بازی‌های همبستگکی در گروه A حسین سلطانی با مهار وزنه‌های ۱۵۲ و ۱۵۸ کیلوگرم در حرکات اول و دوم خود صاحب نشان برنز یکضرب شد. سطلانی در حرکت سوم خود به وزنه ۱۶۱ کیلوگرم هم حمله کرد، اما در مهار آن ناکام ماند.

میرمصطفی جوادی نیز که عزم خود را برای طلایی شدن در این رقابت جزم کرده بود، اگرچه به زیبایی دو وزنه انتخابی اول و دوم خود را یعنی وزنه‌های ۱۵۶ و ۱۶۳ کیلوگرم را روی سر به پرواز درآورد، اما نهایتا پس از ناکامی در مهار وزنه انتخابی سوم خود یعنی وزنه ۱۶۵ کیلوگرم به نشان نقره یکضرب بسنده کرد.

اگرچه در خاتمه رقابت یکضرب، مصطفی جوادی با بدشانسی نشان طلای این حرکت را به رقیب قدرتمند و جوان خود واگذار کرد. اما او در دوضرب رقابت جذابتری را روی تخته به نمایش گذاشت. حاصل این رقابت جذاب و مهییج برای کاروان وزنه برداری واین وزنه یک نشان نقره و ۲ مدال ارزشمند طلا بود. اما حسین سلطانی دیگر ملی پوش این دسته وزنی، اگرچه در یکضرب خوب کار کرد و صاحب نشان برنز شد، اما او در دوحرکت انتخابی اول و دوم خود ۲ بار پیاپی در مهار وزنه ۱۸۶ کیلوگرمی ناکام ماند و دل اهالی وزنه برداری را لرزاند. ولی در سومین حرکت خود با مهار وزنه ۱۹۲ کیلوگرم برای کسب مدال دوضرب با مجموع ۳۵۰ کیلوگرم امیدوار بماند. او در دوضرب برنزی شد، ولی در مجموع چهارم شد.

مصطفی جوادی رقابت خود را در دوضرب با مهار وزنه ۱۹۴ کیلوگرم مطمئن شروع کرد. وزنه‌ای که به راحتی آنرا بالای سر برد. جوادی در حرکات دوم دوضرب خود نیز بامهار وزنه ۲۰۱ کیلوگرم هم مدال طلایش را مسجل کرد و هم با ثبت مجموع ۳۶۴ کیلوگرم کاروان کشورمان را صاحب دو نشان طلای ارزشمند دوضرب و مجموع کرد.

تشتمیروف ازبکستانی با عملکرد ضعیفی که در دوضرب داشت، با ثبت وزنه ۱۹۰ کیلوگرم چهارم شد. اما با ۳۵۴ کیلوگرم در مجموع عنوان سوم و سکوی برنزی این دسته وزنی را بدست آورد.

وزنه بردار کشور اندونزی یعنی رحمت عبدالله که وزنه بردار دوضرب زنی بود، با درخشش خود در این حرکت و مهار وزنه ۱۹۷ کیلوگرم ضمن کسب مدال نقره این حرکت، با ۳۵۵ کیلوگرم مجموع صاحب مدال نقره و سکوی نایب قهرمانی دسته ۸۱ کیلوگرم شد.