قلی زاده: موی تای ایران در مسیر درستی قرار گرفته است

به گفته مربی تیم ملی موی تای ورزشکاران ایرانی حاضر در مسابقات جهانی مالزی …

به گفته مربی تیم ملی موی تای ورزشکاران ایرانی حاضر در مسابقات جهانی مالزی در دو بخش پسران و دختران توانایی تاریخ سازی و کسب مدالهای رنگارنگ را دارا بوده و تا پایان این رویداد باید منتظر موفقیتهای بیشتر آنها باشیم.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، مهدی قلی زاده قهرمان چند دوره رقابتهای جهانی در ورزشهای رزمی، مربی تیم ملی موی تای، نماینده هیات موی تای پاکدشت و مسئول کمیته مربیان هیات موی تای تهران در گفتگویی با اشاره به اعزام تیم کامل موی تای جوانان ایران به مسابقات جهانی مالزی گفت: حضور پرصلابت و همچنین مقتدرانه ورزشکاران ایرانی در این رویداد مهم، یک دستاورد ارزنده برای ورزش کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه موی تای به عنوان عضو دائم کمیته بین المللی المپیک شناخته شده است، افزود: اکنون این رشته به جایگاه بین المللی ارزنده ای در دنیای ورزشهای مبارزه ای دست یافته و خوشبختانه در ایران نیز با درایت جواد نصیری در مسیر درستی قرار گرفته است که این مساله سبب شده تا موی تای کاران قهرمان کشورمان با انگیزه و دلگرمی بیشتری در دو سه سال اخیر در پی کسب نتایج درخشان در میادین معتبر جهانی و آسیایی باشند.

مسئول کمیته مربیان هیات موی تای استان تهران، راهیابی حسین فراهانی به فینال مسابقات جهانی مالزی را اتفاقی شیرین دانست و گفت: تلاش تک تک نفرات تیم کسب نتایج دلخواه در این آوردگاه بزرگ است و انشالله همه آنها نماینده پرافتخاری برای ورزش موی تای ایران خواهند بود.

قلی زاده در پایان با اشاره به توسعه موی تای در پایتخت عنوان کرد: این رشته در تهران و به ویژه شهرستان پاکدشت از پتانسیل فراوانی برخوردار است که این مساله مدیون تلاشهای دکتر داود رجایی در راس این هیات می باشد و بنده به سهم خود از نگاه ویژه ایشان به موی تای شهرستان پاکدشت تشکر می کنم. انشالله با کسب موفقیتهای روزافزون بتوانیم پاسخگوی زحمات و همچنین اعتماد ایشان نسبت به خود باشیم.