۱۷ مدال رنگارنگ رهاورد جوانان موی تای ایران از مسابقات جهانی مالزی ۲۰۲۲

بانوان ایران، بهترین تیم مسابقات شد

پرونده تیم موی تای اعزامی کشورمان به رقابتهای قهرمانی جوانان جهان با کسب …

پرونده تیم موی تای اعزامی کشورمان به رقابتهای قهرمانی جوانان جهان با کسب ۱۷ مدال رنگارنگ بسته شد، ضمن آنکه تیم بانوان ایران به عنوان بهترین تیم مسابقات شناخته شد.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، مسابقات موی تای قهرمانی جوانان جهان در بخش مبارزه از روز جمعه گذشته ۲۱ مردادماه سال جاری با حضور بیش از ۳۰۰ ورزشکار از ۱۰۰ کشور جهان به میزیانی شهر کوالالامپور مالزی برگزار شد.

در روز پایانی این مسابقات فاطمه ممانی در وزن منهای ۵۱ کیلوگرم رده سنی ۱۷-۱۶ سال در دیدار نهایی موفق شد سوپاترا اینتیرات از کشور تایلند را با نتیجه ۳۰ بر ۲۸ مغلوب خود کرده تا تنها طلایی کاروان ایران در این رویداد لقب گیرد‌. ممانی برای رسیدن به این مرحله، حریفانی از ویتنام و مجارستان را پشت سر گذاشته بود‌.

در دیگر دیدارهای فینال بشیر مزرعاوی در وزن منهای ۶۳/۵ کیلوگرم، سوگند طائبی در منهای ۶۷ کیلوگرم، دینا کچویی در منهای ۵۲ کیلوگرم، سارا پورقاسم در منهای ۶۳/۵ کیلوگرم و حسین فراهانی در منهای ۷۵ کیلوگرم با توقف برابر حریفان خود به مدال نقره و عنوان نایب قهرمانی رسیدند. روز پنجشنبه نیز در فینال وزن ۴۴- کیلوگرم رده سنی ۱۱-۱۰ سال، محمدپارسا عبدالحسینی با شکست مقابل دانیل آندره چوک روس از تیم ایفما، عنوان نایب قهرمانی پیکارها را از آن خود کرد.

برای تیم کشورمان در این مسابقات، صدف سادات موسوی، سهیل مزرعاوی، مهدیس دلقندی، حنانه شعبانی، بهاره عرب ساوجی، سارا سرداری، فاطمه سعیدی فر، هانیه توکلی، عاطفه رحیمی و مختار فرج الله، ده مدال برنز کسب کردند. شایان ذکر است تیم کشورمان در این مسابقات با کسب یک مدال طلا، ۶ نقره و ۱۰ برنز در مکان دوازدهم جدول رده بندی توزیع مدالها جای گرفت.

در پایان مسابقات تیم نخست IFMA متشکل از موی تای کاران کشور روسیه با کسب ۴۳ طلا، ۱۰ نقره و ۱۰ برنز عنوان نخست قهرمانی را از آن خود کرد. تایلند با ۷ طلا، سه نقره و ۵ برنز نایب قهرمان شد و تیم هشتم IFMA نیز با ۶ طلا، ۷ نقره و ۱۰ برنز در مکان سوم قرار گرفت. ترکیه، ازبکستان، قزاقستان و مالزی نیز در مکانهای چهارم تا هفتم ایستادند.

گفتنی است؛ در بخش مسابقات جایزه بزرگ  گرند اسلم نیز محدثه فولادی در منهای ۴۵ کیلوگرم و پریماه قاسمیان در منهای ۶۷ کیلوگرم، دو نماینده ایران بودند که روز ۲۷ مرداد ماه با قبول شکست برابر حریفانشان در دیدار نهایی، دو مدال نقره بدست آوردند. در رقابتهای این بخش، آیلار علیزاده نیز به مدال برنز رسید.

نساجی نماینده سفیر ایران در کوالالامپور به همراه خانواده و جمعی از مسئولان این سفارتخانه با حضور در سالن ضمن تماشای مسابقات فینال نمایندگان ایران، در مراسم توزیع مدالها نیز حضور داشتند. همچنین طی مراسمی هدیه رییس فدراسیون موی تای مالزی به جواد نصیری نماینده IFMA در ایران و نایب رییس فدراسیون آسیایی اهداء شد.

جواد نصیری نماینده  IFMA در ایران و نایب رئیس فدراسیون آسیایی موی تای، کاروان ایران را در این سفر همراهی کرد. ضمن آنکه هدایت تیم کشورمان در این مسابقات نیز در بخش پسران برعهده محمدعلی یوسفی به عنوان سرمربی، هادی محمدزاده، مجید خواجوند نیک، سجاد حیدری، امیر نجفی و وحید علیزاده به عنوان مربی بود. محمدزاده علاوه بر مربیگری، وظیفه سرپرستی این بخش را نیز برعهده داشت.

در بخش بانوان مستانه سیف آبادی علاوه بر سرپرستی به عنوان سرمربی و معصومه نقیب خلق به عنوان مربی بدنساز این تیم را هدایت کردند. بهزاد رخنه و سمیرا داوری هم داوران اعزامی کشورمان به این دوره از رقابتها بودند.