برگزاری دوره‌های اشتغال آفرین و پاسخگوی نیاز بازارکار در دانشگاه جامع علمی کاربردی

رییس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی افق گفت: هدف ما از علمی کردن ورزش، تضمین آینده قهرمانان و ورزش برای آحاد مردم به خصوص …

رییس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی افق گفت: هدف ما از علمی کردن ورزش، تضمین آینده قهرمانان و ورزش برای آحاد مردم به خصوص بانوان است.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، محمدرضا مجمع، اهمیت علمی شدن ورزش از طریق آموزش عالی را در افزایش بازدهی قهرمانان و شناسایی نخبگان برای تضمین آینده ورزش ایران، مهم توصیف کرد.

رییس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی افق با بیان این مطلب اظهارداشت: تحقیق و تجربه ثابت کرده، در هر کشوری که رشته های مختلف به صورت علمی و دانشگاهی بسط و گسترش یافته، نتایج مثبت آن در عرصه قهرمانی به وضوح مشاهده شده است.

مجمع افزود: مسلما در راستای اجرای سند چشم انداز توسعه ورزش و جوانان، علمی کردن رشته های مختلف ورزشی، اجرای طرح های دانشگاهی و شناسایی و پرورش نخبگان، از اولویتهای مهم به شمار می رود که در صورت عملیاتی شدن، آینده ورزش کشور و همچنین قهرمانان را تضمین می کند.

وی ادامه داد: مرکز آموزش علمی ‌کاربردی افق طی سالهای گذسته به مقوله ورزش همواره نگاه ویژه ای داشته و جزو اولویت‌های ما در برنامه‌های شورای راهبردی بوده است؛ به طوری که با قاطعیت می توان گفت که این مرکز در زمینه آموزش دانشگاهی رشته های مختلف ورزشی و بهره گیری از مدرسان خبره این حوزه، از غنی‌ترین دانشگاه های کشور محسوب می‌شود.

مجمع همچنین خاطرنشان کرد: با افتخار اعلام می کنم که طی سالهای ۱۳۸۲ تا ۱۴۰۱ سرفصلهای مربوط به ۱۲۵ رشته در مقاطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی در دانشگاه جامع علمی کاربردی وزارت علوم تحقیقات و فناوری تهیه و تدوین کرده ایم که از این میزان، ۸۰ رشته آن مرتبط به تربیت بدنی و مربیگری بوده است.

رییس مرکز آموزش علمی کاربردی افق سپس با اشاره به امتیازهای درنظر گرفته شده برای دانشجویان این مرکز عنوان کرد: همواره سعی کرده ایم تا بهترین خدمات را به دانش آموختگان این مجموعه ارائه کنیم که از جمله آن می توانم به همکاری با استادان دانشگاه های کشور و اساتید حرفه ای با پشتوانه تحصیلات عالی دانشگاهی و تجربه ارزشمند آموزشی، بهره گیری از روش‌های بین المللی و استانداردهای آموزشی، ارائه گواهی‌نامه‌ شرکت در دوره‌های آموزشی و تخصصی، مشاوره و راهنمایی تخصصی به مسوولان سازمان‌ها، شرکت‌ها و واحدهای تولیدی–صنعتی برای طراحی و اجرای دوره‌های اختصاصی در محل و ساعات مورد نظر آنها و یا در مکان مجموعه فعالیت‌ها، مشاوره و راهنمایی تخصصی به استادان، مدرسان، مربیان، دانش آموختگان، دانشجویان، فراگیران، مهارت‌آموزان، هنرجویان و ورزشکاران، برپایی کارگاه های آموزشی و گشتها و بازدیدهای علمی، فرهنگی و آموزشی تخصصی و برگزاری نمایشگاه های تخصصی از فعالیتهای مدرسان، مربیان، دانش آموختگان، دانشجویان، فراگیران، مهارت‌آموزان، هنرجویان و ورزشکاران اشاره کنم.

مجمع تصریح کرد: در این رابطه لازم می دانم از جناب آقای دکتر حسین بلندی رییس محترم دانشگاه جامع علمی کاربردی و جناب آقای دکتر اصغر کشتکار قائم مقام رییس و معاون گرامی آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی تشکر کنم که در حقیقت از بانیان اصلی ورود رشته های ورزشی به دانشگاه جامع در دهه ۸۰ محسوب می شوند. در حال حاضر نیز با نظر و تایید این بزرگواران سرفصل آموزشی ۵۰ رشته ورزشی تهیه، تدوین و مصوب شده و در مهر ماه ۱۴۰۱ جذب دانشجو دارد.

وی که به تازگی به عنوان مشاور عالی در سبک کوبودو کاراته معرفی شده است، در بخش دیگر صحبتهای خود با اشاره به سوابق فعالیت خود در رشته های مختلف ورزشی عنوان کرد: از آنجا که از همان دوران کودکی و نوجوانی به ورزش علاقمند بوده و در رشته های مختلفی چون شنا، دو و میدانی، ژیمناستیک، تنیس روی میز، بدمینتون، فوتسال، فوتبال، والیبال و بسکتبال فعالیت کرده و در دوران جوانی در رشته‌های جودو،کاراته و دفاع شخصی دارای کمربند مشکی شدم و از دهه نود تاکنون مشغول به فعالیت در رشته های بوکس، پیلاتس و یوگا می باشم، لذا به خوبی به کمبودها و دغدغدهای حوزه‎ ورزش و همچنین مطالبات به حق ورزشکاران واقف هستم. از همین رو سعی کرده ایم با فراهم ساختن امکان تحصیل در رشته های مختلف ورزشی، تا حد زیادی درصدد رفع این مشکلات برآئیم‌ و بستر مناسب برای ارتقای رویکرد آموزش عالی در حوزه‌ی تربیت بدنی و علوم ورزشی و پرورش مربیان دارای دانش روز و با مهارت‌های کاربردی فراهم آوریم.

همچنین این مجموعه برای بخش بانوان مرکز علمی تخصصی ورزش بانوان را در رشته هایی همچون یوگا، آمادگی جسمانی، پرورش اندام، کشتی، جودو،کاراته، دفاع شخصی، ووشو، یوگا،کونگ فو توآ و ورزشهای رزمی در مقاطع کارشناسی، کاردانی و دوره های کوتاه مدت را نیز تاسیس و راه اندازی کرده است

شایان ذکر است؛ مرکز آموزش عالی علمی کاربردی افق دارای گروه‌های آموزشی و رشته‌های مدیریت و حسابداری، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، تربیت بدنی و علوم ورزشی، مدیریت کسب و کار، موسیقی، معماری، حقوق، گردشگری، هتلداری، پخت و پز نیز می باشد که هر گروه دارای تعدادی رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی است.

مجمع در پایان در خصوص چگونگی مراحل ثبت نام و شروع تحصیل متقاضیان تا مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در مرکز آموزش علمی کاربردی افق گفت: در حال حاضر مهلت ثبت نام برای ترم مهرماه از اول تا ۴ شهریورماه تمدید شده است که علاقمندان جهت اطلاع از شرایط لازم می توانند به سایت دانشگاه به آدرس www.majma.info  و یا شماره واتساپ ۰۹۲۲۴۸۳۵۸۸۶ مراجعه کنند.