رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۲۲ جهان با برگزاری دیدار‌های رده بندی و فینال اوزان ۶۱، ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم در شهر بلگراد صربستان امشب (یکشنبه) به پایان می‌رسد و رحمان عموزاد که به واسطه جنگندگی و کشتی‌های رو به جلو در بین اهالی کشتی به رحمان بی رحم معروف است به مدال طلای وزن ۶۵ کیلوگرم رسید.

رحمان عموزاد خلیلی در دیدار فینال، کشتی را با سرعت بالایی آغاز کرد، ابتدا کشتی‌گیر آمریکایی اقدام به زیرگیری کرد و درحالیکه رحمان هم رو کرده بود داوران نتیجه کشتی را ۴ بر ۲ اعلام کردند که چلنج مربی آمریکا باعث تغییر نتیجه و تبدیل آن به ۸ بر ۶ به سود دیاکومیهالیس شد. در ادامه عموزاد اقدام به زیرگیری کرد و نتیجه ۸ بر ۸ شد. کشتی با همین نتیجه در وقت اول تمام شد. در وقت دوم هم رحمان عموزاد حریف آمریکایی را در بیرون از تشک بیرون کرد و یک امتیاز دیگر به دست آورد. زیرگیری‌های کشتی‌گیر کشورمان همچنان ادامه داشت و رحمان در نهایت با نتیجه  ۱۳ بر ۸ به برتری رسید و طلایی شد.

عموزاد پیش از دیدار فینال و در دور نخست با نتیجه ۸ بر ۱ جون سوک یون از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر صفر اسماعیل موزوکایف دارنده مدال برنز جهان از مجارستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۳ بر ۲ آدیل اوسپانوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عموزاد خلیلی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۲ حاجی علی اف قهرمان جهان و دارنده مدال‌های نقره و برنز المپیک از آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.