به نقل از تایمز، پارک البیدا در دوحه طی ۲۹ روزی که جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برگزار می شود، میزبان هواداران زیادی خواهد بود.  هواداران می‌توانند شور و شوق خود را برای فوتبال در فضایی به اشتراک بگذارند و از موسیقی و فرهنگ محلی و غذاهای بومی هر منطقه از جهان لذت ببرند. 

جیانی اینفانتینو رئیس فیفا در این باره گفت: فستیوال هواداران فرصتی عالی برای دوست داران فوتبالی همه کشور هاست تا فراتر از استادیوم‌ها گرد هم آیند و هر بازی فوتبال را به شیوه ای منحصر به فرد و جدید تجربه کنند. ما در مورد  این موضوع و حضور هزاران هوادار علاقه‌مند در جام جهانی در ۲۰۲۲ هیجان زده هستیم.

در دوحه، هواداران می توانند از پخش زنده همه مسابقات در صفحه نمایش های غول پیکر لذت ببرند. کنسرت های بهترین نوازندگان محلی و بین المللی و یک منطقه غذاخوری برای کشف غذاهای محلی و بین المللی از دیگر امکانات این پارک ها خواهد بود.

همچنین مسابقات فوتبال خاطره‌انگیز و بازی‌های رایانه ای برای طرفداران در هر سنی، همراه با تبلیغات خلاقانه از سوی حامیان مالی مسابقات برگزار خواهد شد.

حسن الثوادی دبیرکل کمیته عالی جام جهانی ۲۰۲۲ در این باره گفت: جشنواره هواداران در دوحه کانون اصلی جام جهانی خواهد بود چرا که اولین جام جهانی است که در خاورمیانه و دنیای عرب برگزار می شود. ما با آغوش باز از آنها استقبال خواهیم کرد. ما مشتاقانه منتظر استقبال از جهان هستیم.

این جشنواره که قبلاً به عنوان فستیوال هواداران فیفا شناخته می شد، از سال ۲۰۰۶ آلمان برگزار شده است.