تشکیل باشگاه هواداران در تمام رشته‌ها اولویت وزارت ورزش و جوانان است

وزیر ورزش و جوانان گفت: تشکیل باشگاه هواداران در تمام رشته‌ها از اولویت‌های وزارت ورزش و جوانان است.

image_pdfimage_printچاپ خبر

سیدحمید سجادی گفت: هویت‌بخشی به ورزش هدف مهم وزارت ورزش و جوانان است که در این زمینه تشکیل باشگاه هواداران در تمام رشته‌ها از اولویت‌های وزارت ورزش و جوانان است که باید مورد توجه واقع شود.

وزیر ورزش و جوانان گفت: استان اردبیل در ورزش‌های قهرمانی و همگانی کشور توانسته به موفقیت‌های چشمگیری در توسعه ورزش دست یابد که این موضوع باید مورد توجه مسئولان ورزشی استان اردبیل قرار گیرد. همچنین در این زمینه خاستگاه قهرمانان در ورزش‌های قهرمانی و همگانی کشور باید در توسعه ورزش مورد توجه باشد.

او با اشاره به اجرای پروژه‌های ورزشی در استان اردبیل می گوید: بازسازی و احیای این مجموعه‌ها با همکاری دستگاه‌های مربوطه در دستور کار است و برنامه‌ریزی شده تا بتوانیم به تمام اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

سجادی گفت: غنی‌سازی ورزش کشور با حرکت تخصصی‌محور و فرهنگ‌سازی مناسب مسابقات باشگاهی در سطح کشور نیازمند توسعه و گسترش است که در این زمینه حمایت از تمام فدراسیون‌ها برای ارتقا و توسعه ورزش کشور مورد توجه است که باید برنامه‌های اساسی در این زمینه اجرا شود.

به گفته او، سیاست‌های وزارت ورزش با حمایت قاطعانه از فدراسیون فوتبال و تیم ملی و کادر فنی می‌تواند حضور تیم ملی فوتبال را در جام جهانی پیش‌رو را رقم بزند و در راستای استعدادیابی و پرورش نیروهای مستعد بسترهای لازم را فراهم کند که در این زمینه توسعه ورزش‌های باستانی و زورخانه‌ای و ورزش جانبازان با تخصیص اعتبارات در دستور کار قرار گرفته است.

سجادی گفت: نگاه ویژه‌ای به حوزه ورزش و جوانان توسط دولت وجود دارد که اعتبارات خوبی امسال در بودجه دولتی و مجلس برای ورزش در نظر گرفته شده و ۲۷ صدم درصد از مالیات برای توسعه و پیشرفت ورزش در نظر گرفته شده که ۲۰ صدم درصد سهم جوانان در رشته‌های مختلف ورزشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وزیر ورزش و جوانان می گوید: مسابقات لیگ کشوری جایگزین مناسبی برای مسابقات قهرمانی کشور است که در این زمینه به دنبال استفاده بهینه ورزشکاران هستیم.