حمایت اتحادیه بازیکنان لیگ پرتغال از طارمی/به مهدی احترام بگذارید

اتحادیه بازیکنان شاغل در لیگ پرتغال با انتشار بیانیه ای بلند از ستاره ایرانی پورتو در مقابل توهین ها حمایت کرد.

image_pdfimage_printچاپ خبر

مهدی طارمی ستاره ملی پوش کشورمان و عضو باشگاه پورتو این روز‌ها در فضای مجازی به شدت از سوی برخی از هواداران رقیب پورتو مورد اهانت قرار گرفت.

در همین رابطه اتحادیه بازیکنان بیانیه‌ای صادر کرد و در آن از مهدی طارمی مهاجم پورتو در مقابل انتقاداتی که اخیراً به او وارد شده، دفاع کرد. اتحادیه بازیکنان بی‌احترامی، ایجاد نفرت و خشونت علیه بازیکن کشورمان را محکوم کرد.

بیانیه اتحادیه بازیکنان شاغل در پرتغال در حمایت از ستاره ایرانی به شرح زیر است:

اتحادیه بازیکنان بی احترامی، ابراز تنفر و خشونت در فصل ۲۰۲۲/۲۰۲۳ را محکوم می‌کند و حمایت کامل از مهدی طارمی را نشان می‌دهد.

فصل ۲۰۲۲/۲۰۲۳ متأسفانه با اتفاقات متعددی همراه است که محیطی از تحقیر، عدم تحمل،  بی احترامی و خشونت را نشان می‌دهد که شایسته محکومیت با صدای واحد همه عوامل ورزش است.
نه تنها در پرتغال، بلکه در سراسر اروپا، حملات و مظاهر نفرت در استادیوم‌ها و شبکه‌های اجتماعی افزایش یافته و نام نیک و رفتار حرفه‌ای بازیکنان را به خطر می‌اندازد.

محیط آزار و اذیت دائمی که رفتار حرفه‌ای مهدی طارمی بازیکن پورتو را زیر سوال می‌برد، متأسفانه نمونه‌ای از این تحقیر است. اتحادیه بازیکنان با تاکید بر همبستگی و حمایت کامل از طارمی خواستار احترام به این بازیکن مانند سایر بازیکنان است.

این بر عهده تیم‌های داوری است که ارزیابی خود را از پیشنهاد‌های داخل زمین بازی انجام دهند و فقط آن‌ها می‌توانند در این زمینه قضاوت کنند. این پذیرش بدون تعصب به نظرات طرفداران، مستلزم احترام به بازی و قهرمانان، به ویژه آن‌هایی که مسئولیت عمومی دارند، می‌باشد.

آزادی مطبوعات یک ارزش اساسی و تزلزل ناپذیر دموکراسی ماست. در این زمینه، واضح است که پروتکل لیگ، هنگام خطاب به خبرنگاران، این آزادی را محدود می‌کند. به همین ترتیب، بازیکنان و مربیان این حق را دارند که برخی از سوالاتی که از آن‌ها پرسیده می‌شود را بپذیرند یا از پاسخ دادن خودداری کنند. بنابراین، به جای اینکه هر یک از طرفین اعمال آزادی خود را به حد افراط برسانند، آنچه لازم است این است که به دامنه وظایف خود احترام بگذارند و عقل سلیم داشته باشند.

درست است که راه مبارزه با این پدیده‌ها مستلزم اثربخشی و سرعت اجرای عدالت با استفاده از تمام ابزار‌های در اختیار است، اما مهمتر از آن این است که از عوامل ورزشی بخواهیم بدانند که اعمال و گفتار آن‌ها عواقب دارد.