عباس اورسجی رئیس فدراسیون کبدی درباره اینکه فدراسیون تصمیم به قطع همکاری با مربی تیم ملی  بانوان گرفته است یا خیر، گفت: خیلی تصمیم جدی روی این مسئله نبود، هر چند یک صحبتی با کمیته فنی داشتیم تا بهترین تصمیم را اتخاذ کنیم. به هر حال بازی‌های آسیایی شوخی‌بردار نیست، زیرا در مسابقات جاکارتا با این مربی توانستیم به عنوان نخست برسیم و عقل حکم می‌کند که از او استفاده کنیم تا مربیان ما به مرز پختگی لازم برسند.

او افزود: شاید در رقابت‌های قهرمانی آسیا یا قهرمانی جهان به مربیان داخلی اعتماد کنیم تا این تجربه را کسب کنند، اما در بازی‌های آسیایی شرایط متفاوت است. تمام هدف و برنامه‌ریزی ما این است که در هانگژو از عنوان قهرمانی خودمان دفاع کنیم.

درباره شرایط اردویی تیم ملی کبدی اظهار کرد: استارت اردو‌های بانوان را برای بازی‌های آسیایی هانگژو را از اواخر یا اواسط مهرماه می‌زنیم. البته شروع ابتدایی اردو‌ها همراه با بدنسازی است و پس از آن با رسیدن ورزشکاران به آمادگی مناسب به صورت جدی وارد تمرینات اختصاصی می‌شویم. اردو‌های آقایان هم از نیمه دوم سال و بهمن ماه شروع می‌کنیم، زیرا بخش اعظمی از بازیکنان ما در لیگ هندوستان شاغل هستند.علاوه بر این، اردو‌های جوانان دختر و پسر به همراه لیگ برتر آقایان و بانوان را از آبان ماه استارت می‌زنیم، ضمن اینکه مسابقات دسته جات سرکل کبدی مهرماه در تهران برگزار خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون کبدی درباره برگزاری انتخابات کنفدراسیون کبدی آسیا در ایران بیان کرد: ما هر چه  ضربه می‌خوریم از افراد خودی است. امیدواریم این اجلاس در ایران برگزار شود و در آن نویدبخش خبر‌های خوبی برای مردم باشیم. به هر حال کبدی ما جایگاه ویژه‌ای در دنیا دارد و  تلاش ما این است تا آن را به شکل بهتری ارتقا دهیم.