سهیل مهدی مسئول برگزاری مسابقات گفت: با توجه به برنامه اسکوچیچ یک روز از پونزده روزی که قرار بود نیم فصل برگزار شود اشغال شد و در اختیار او قرار گرفت در مینی کمپ پیش از فیفا دی روبه رو و الان تیم در مینی کمپ است.

او ادامه داد: پس از تغییر سر مربی یک هفته ما از بین رفت و ۱۵ هفته‌ای که قول آن را داده بودیم تبدیل به ۱۴ هفته شد. اگر قرار بود با ۱۴ هفته هم وارد جام جهانی شویم عملا فرقی نمی‌کرد، زیرا باید یک هفته را بعد از جام جهانی برگزار می‌کردیم و بعد تعطیلات زمستانی نیم فصل را به تیم‌ها می‌دادیم و تیم‌ها از این اتفاق متضرر می‌شدند.

مهدی بیان کرد: در جلسه با کی روش و طبق برنامه جدید فیفا مشخص شد لژیونر‌ها یک هفته آخر به تیم ملی ملحق می‌شوند و ملی پوشان ما هم نمی‌توانند در ایران باشند پس اردو‌های بلند مدت و بین لیگ برای تیم ملی عملا کاربردی نبود.

رئیس کمیته برگزاری مسابقات اظهار کرد: چند برنامه گمانه زنی و نهایتا قرار شد به جز هفته هفتم، هفته هشتم تا دوازدهم یا یازدهم روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار مسابقه می‌شود و هر هفته بازی داریم.

او گفت: ملی پوشان دو روز بعد مسابقه در کمپ کنار کادر فنی برای افزایش ریکاوری هستند و باقی روز‌ها در تیم خودشان برای کار‌های تاکتیکی و تکنیکی، قرار شد سرمربیان تیم‌ها و مدیریت تیم ملی مذاکره داشته باشد و به نظر می‌رسد صحبت‌ها انجام شده است.

مهدی در پایان بیان کرد: من در جریان دقیق اردوی امارات نیستم. اگر این محقق شود لیگ تا پایان جام جهانی تعطیل و سه یا چهار هقده باقی مانده پس از جام جهانی برگزار می‌شود.

حمید درخشان پیشکوست فوتبال اظهار کرد: ما کی روش را انتخاب کردیم، چون دو دوره در جام جهانی بوده و ما را می‌شناسد. الان هم کسانی را دعوت کرده که خودش با آن‌ها کارکرده علاوه بر این بازیکنان هم او را می‌شناسند. هر مربی پیگری می‌آمد تا هماهنگ شدن با ملی پوشان و فرهنگ ما زمان از دست می‌رفت.

او گفت: از لیست کی روش شاید خیلی‌ها جا افتاده باشند، اما باید به سلیقه سرمربی احترام گذاشت تا تاکیتیک مورد نظر او پیاده شود. این‌ها کسانی هستند که پیش‌تر نیز تفکرات کی روش را پیاده کردند. بازیکنانی خوبی هم بودند که به این دلیل در لیست نیستند.

درخشان ادامه داد: ما زمانی نداریم برای دعوت تیم‌ها به بازی تدارکاتی، امارات شرایطی نزدیک به قطر دارد. امیدواریم در امارات هم اردویی با یک یا دو بازی تدارکاتی داشته باشیم. فدراسیون وقتی کی روش را دعوت کرد که نشان داد الان ما او را به جام جهانی می‌بریم و کار اصلی را اسکوچیچ کرد که با افتخار تیم را به جام برد. ما توقع داریم در جام جهانی بازی خوبی را ببینیم. تقریبا لیست دو سرمربی مشابه است. در زمان اسکوچیچ صحبت این بود که صحبت نیست، اما کی روش دوره‌های قبل این نظم را داشت که این نقطه مثبتی است.

پیشکسوت فوتبال اظهار کرد: افکار عمومی می‌خواهد تیم خوب بازی کند و نتیجه هم بگیرد. آوردن کی روش برای برآوردن این انتظارات بود. نمی‌گوییم با بازگشت او به انگلیس سه گل می‌زنیم، اما بازی با احترامی خواهیم داشت. الان بازی‌های سخت تری داریم. ولز تیم گردن کلفتی است. فیزیک قوی‌ای دارند. ما سال‌هایی که با اسپانیا و پرتغال بازی کردیم شرایط ایده آلی نداشتند. الان انگلیس هم شرایط ایده آلی دارد.

مهدی محمدنبی، نایب رییس اول فدراسیون فوتبال گفت: روز نهم شهریور ماه پیرو جلسه‌ای که با آقای تاج، رئیس فدراسیون داشتم، موضوع اعزام به مسابقات و اردوهای تدارکاتی خارج از کشور تیم‌های ملی فوتبال جوانان و نوجوانان، تیم ملی فوتسال بزرگسالان و تیم ملی فوتبال بزرگسالان در دستور کار فوری فدراسیون فوتبال قرار گرفت.

وی ادامه داد: علاوه بر برگزاری اردوهای داخلی در خصوص مواردی چون اخذ شورای برون مرزی، اخذ مجوز خروجی بازیکنان مشمول، صدور ویزا، صدور بلیط پرواز، هتل محل اقامت و تعیین منابع ریالی و ارزی و سایر موارد اعزام مطرح شد. بر همین اساس کارگروهی متشکل از سرپرست دبیرکلی، امور بین الملل، حراست فدراسیون، امور مالی، تشریفات و سایر دپارتمان های ذیربط تشکیل و خوشبختانه به نحو مطلوبی فعالیتهای مد نظر انجام پذیرفت.

نایب رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: درباره تیم ملی نوجوانان باید بگویم که این تیم در تورنمنت چهارجانبه ژاپن حضور داشت و عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد. تیم ملی جوانان در مرحله مقدماتی رقابتهای قهرمانی آسیا در قرقیزستان با کسب سه پیروزی و با اقتدار به مرحله نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا که در ازبکستان قرار است برگزار شود، صعود کرد. همچنین تیم ملی فوتسال بزرگسالان نایب قهرمان تورنمنت شش جانبه (جام بین قاره‌ای) در تایلند شد. جا دارد از روسای کمیته جوانان و فوتسال، کادر سرپرستی، مربیان و بازیکنان تیم های فوق به نوبه خودم قدردانی و تشکر کنم و در ادامه مسیر با حمایت رئیس فدراسیون فوتبال و تمامی اعضای هیئت رئیسه، شاهد موفقیت‌های هرچه بیشتر این عزیزان باشیم.

محمد نبی در ادامه در خصوص تیم ملی فوتبال بزرگسالان گفت: پیرو موافقت اعضای هیئت رئیسه، ضمن تشکر از آقای دراگان اسکوچیچ و دستیاران وی، حقوق معوقه و سایر موارد مندرج در قرارداد آنها محاسبه و امور مالی فدراسیون با ایشان تسویه حساب می کند.

وی ادامه داد: همچنین پیرو مصوبه هیئت رئیسه و مذاکره به عمل آمده، آقای کارلوس کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی تعیین شدند.بر همین اساس قرارداد کی‌روش و پنج نفره از دستیارانش جمعا ماهیانه به طور خالص ۸۰ هزار یورو تعیین و تا پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ملاک عمل فدراسیون فوتبال میباشد.
نایب رییس فدراسیون فوتبال افزود: پس از ورود کی‌روش و دستیاران وی به تهران، اردوی داخلی در مرکز ملی فوتبال برگزار شد و پس از برگزاری چهار روز اردو، بامداد یکشنبه مورخ ۲۸ شهریورتیم ملی فوتبال عازم اردوی خارجی در اتریش شد. بر همین اساس روز جمعه یکم مهر ماه ملی‌پوشان ایران با تیم اروگوئه و روز سه شنبه پنجم مهر ماه با تیم سنگال در فیفا دی بازی خواهند کرد.

وی در درباره آخرین وضعیت حضور نورالهی افزود: در خصوص برخی مطالب منتشر شده در رسانه‌ها درباره احمدنوراللهی به طور شفاف به اطلاع می رسانم به دلیل اینکه محل اقامت فعلی وی در دبی میباشد، دعوتنامه و صدور تقاضای ویزا توسط امور بین الملل به سفارت اتریش در دبی ارسال شده و ایشان به هر دلیلی نتوانستند به موقع به سفارت مراجعه کنند که این موضوع تاخیر در صدور ویزای وی را به همراه داشت. بر این اساس جلسه حضوری که با سفیر محترم ایران در اتریش داشتم از طریق مقتضی ایشان پیگیری کردند تا انشاالله هرچه زود‌تر ویزای وی صادر و به تیم ملحق شود.