علی محمدی مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی گفت: محمد بنا مرد بزرگ کشتی فرنگی ایران است و نام این مرد با تاریخ کشتی ایران و حتی کشتی جهان گره خورده است.

وی ادامه داد: بیشترین افتخارات کشتی فرنگی در ۲۰ سال گذشته که شامل کسب ۴ مدال طلای المپیک و چندین مدال طلا، نقره و برنز جهان بود با حضور محمد بنا کسب شد و نباید به واسطه‌ای اینکه نتایج قبل تکرار نشده است، این همه افتخارات را فراموش کرد.

محمدی تصریح کرد: البته آقای بنا خودش قصد رفتن داشت و از تیم ملی خداحافظی کرد تا راه برای نیرو‌های جوان باز شود و این از بزرگمنشی این مرد بزرگ است.

وی ادامه داد: اینکه یک کشتی گیر یا مربی برای مردم و کشورش سال‌ها افتخارآفرینی کرده و در یکجا آنطور که باید کار پیش برود، نرفته نباید کل افتخارات آن را زیر سئوال برد و همیشه باید قدردان زحمات بزرگان خود باشیم.

عضو اسبق تیم ملی کشتی فرنگی اظهار داشت: شاید اگر یک بار دیگر همین مسابقات برگزار شود نتایج خیلی از کشتی‌ها طور دیگری رقم بخورد و در واقع در بلگراد بخت هم با کشتی گیران ما یار نبود و چندین کشتی گیر آماده ما به یک اتفاق یا اشتباه باختند.

محمدی در پایان خاطرنشان کرد: قطعا تجربیات گرانبهای محمد بنا می‌تواند کارگشای تیم‌های ملی کشتی در تمامی رده‌های سنی باشد و از همینجا از آقای بنا می‌خواهم که در کنار فدراسیون و تیم‌های ملی باشد.