مهران حاتمی سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان ، درباره شرایط تیمش در فصل جاری لیگ برتر بسکتبال اظهار کرد:  تمرینات خود را یک مقدار دیرتر از بقیه تیم‌ها شروع کردیم، اما به مرور زمان به شرایط و فرم آماده‌ای که مدنظرمان است، می‌رسیم. تلاش می‌کنیم در تمرینات به استانداردی که می‌خواهیم دست یابیم. البته با توجه به اینکه اولین بار باید بازیکنان کنار هم بازی کنند، زمان می‌برد تا تیم به انسجام لازم برسد.

او درباره بازی نخست این تیم با ذوب‌آهن گفت: شاکله ذوب‌آهن از یک تیم خوب تشکیل شده است و روند این تیم در این سالیان اخیر نشان می‌دهد که این تیم تا آخرین لحظه برای پیروزی می‌جنگد و بسیار سخت می‌بازد. مطمئنم بازی سختی با این تیم خواهیم داشت، زیرا یکسری بازیکن تازه به تیم اضافه کرده‌ایم و شاید چند هفته طول بکشد تا به آن تیمی که مدنظر ما و مسئولان باشگاه است، دست یابیم.

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان درباره وضعیت بهنام یخچالی گفت: خداراشکر پس از اینکه بهنام یخچالی تصمیم به جدایی از تیم خود گرفت از او خواهش کردیم تا برای فصل جاری به تیم شهرداری گرگان بیاید و او هم این پیشنهاد ما را پذیرفت تا کنارمان  باشد و از این اتفاق خوشحال هستیم. با توجه به روند بی نظیری که در این چند وقت اخیر از بهنام مشاهده کرده‌ایم او  می‌تواند در کنار سایر ستاره‌های تیم به ما کمک کند.