انتخاب یک ایرانی به عنوان دبیرکل فدراسیون بین المللی ساواته

یک ایرانی به عنوان دبیرکل فدراسیون بین المللی ساواته انتخاب شد.

یک ایرانی به عنوان دبیرکل فدراسیون بین المللی ساواته انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، همزمان با برگزاری مسابقات جهانی ساواته(بوکس فرانسوی) به میزبانی میلان ایتالیا، مجمع عمومی فدراسیون بین‌المللی ساواته (FISav) با هدف برگزاری انتخابات هیات رییسه، رییس، نواب رییس، دبیرکل و مسئولان کمیسیونهای مختلف با برگزار و رای گیری در خصوص کاندیداهای هر بخش انجام پذیرفت.

بر اساس این گزارش در پایان مجمع انتخاباتی FISav، پس از انتخاب اعضای هیات رییسه با رای کامل اعضای مجمع جولی گابریل در مسئولیت خود به عنوان رییس فدراسیون بین المللی ساواته ابقاء شد. همچنین به پیشنهاد رییس فدراسیون بین المللی ساواته و رای قاطع اعضا، حمیدرضا حصارکی نماینده ساواته ایران و رییس کنفدراسیون ساواته آسیا، پس از ابقاء در مسئولیت خود به عنوان عضو هیات رییسه FISav به سمت دبیرکلی فدراسیون بین المللی ساواته منصوب شد، ضمن اینکه ژوئل دومژ رییس فدراسیون ساواته فرانسه و ژیل لودویگو نیز به عنوان نواب رییس اول و دوم FISav معرفی شدند.

در ادامه مجمع فدراسیون بین المللی ساواته، کاندیداهای کمیسیونهای مختلف از جمله نامزدهای ایرانی معرفی شده از سوی ساواته ایران بررسی شدند که اسامی منتخبان نهایی متعاقبا اعلام خواهد شد ضمن اینکه حصارکی همچنان مسئولیت کمیسیون توسعه جهانی ساواته را بر عهده خواهد داشت و علی قاسمی عضو‌ هیات رییسه ساواته ایران نیز به عنوان عضو کمیسیون مارکتینگ FISav انتخاب شد.

گفتنی است؛ در این دوره از مسابقات جهانی ساواته، تیم ایران که پس ازمشکلات فراوان موفق به اخذ ویزای ایتالیا شده بود توسط شیما افکار در وزن ۴۸- کیلو و فاطمه طاهرخانی پور در وزن ۷۵+ کیلو دو مدال ارزشمند برنز جهانی کسب کرد. همچنین آنا خسروی داور بین المللی ساواته ایران و مسئول کمیسیون داوران کنفدراسیون آسیا به عنوان یکی از داوران منتخب مرحله مقدماتی در پنل داوران نیمه نهایی و فینال قرار گرفت.