لیگ فرصتی برای درآمدزایی کشتی گیران

محمد ابراهیم امامی اعتقاد دارد لیگ بهترین فرصت جهت کسب درآمد برای کشتی گیران است.

رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد از روز ۲۱ مهر آغاز می‌شود، اما لیگ کشتی فرنگی با درخواست کادر فنی تیم ملی به بعد از جام جهانی موکول شد که این مسابقات بین المللی نیز طی روز‌های ۱۲ تا ۱۴ آبان در کشور آذربایجان برگزار می‌شود.

در همین راستا محمد ابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی با بیان اینکه مسابقات لیگ بهترین فرصت برای کسب درآمد کشتی گیران است، گفت: سیاست فدراسیون در کنار کیفیت رقابت‌های لیگ این است که مبلغ قرارداد کشتی گیران را به رقمی برساند که شان و جایگاه کشتی به عنوان ورزش اول کشور در قیاس با سایر رشته‌ها حفظ شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با اجرای تمهیدات لازم و فنی شاهد این هستیم که تعهد تیم‌ها نسبت به پرداخت مطالبات کشتی گیران کاملاً شفاف و اجرایی شده و دیگر مثل سال‌های گذشته کشتی گیران برای دریافت دستمزد خود به مشکل بر نمی‌خورند. یکی از دلایلی این موضوع هم به قاطعیت برخورد فدراسیون با هر گونه تخلف چه از سمت تیم‌ها و یا کشتی گیران مربوط می‌شود.

امامی خاطرنشان کرد: هدف فدراسیون این است تا قرارداد کشتی‌گیران تا حد امکان به قرارداد‌های رشته‌هایی دیگر مثل والیبال و فوتبال نزدیکتر شود که امیدواریم این هدف با حضور بیشتر حامیان مالی و تلاش مربیان و کشتی‌گیران در ایجاد جذابیت بیشتر لیگ برتر تحقق یابد.

مراسم قرعه کشی رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی روز ۳۰ شهریورماه برگزار شد. بر این اساس در لیگ برتر کشتی آزاد تیم‌های پتروپالایش بلیش تاکستان، نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، انبوه سازان هوتن و دانشگاه آزاد اسلامی در گروه الف قرار گرفتند و تیم‌های ستارگان ساری، مقاومت البرز، شهدای پاس ساری و صنایع مازندران نیز در گروه ب حضور دارند.

در لیگ برتر کشتی فرنگی هم تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی، سازین سعید اندیمشک، شهرداری مسجد سلیمان و فولاد مبارکه سپاهان باید در گروه الف به مصاف هم بروند و تیم‌های سیناصنعت ایذه، رعد پدافند ارتش، فولاد خوزستان و مقاومت البرز هم در گروه ب قرار گرفتند.