مسابقات استعدادهای برتر ورزش ایران آغاز می شود

مسابقات المپیاد استعداد‌های برتر از فردا هشتم مهرماه آغاز خواهد شد و این مسابقات حدود یک ماه به طول خواهد انجامید.

در این دوره از مسابقات ورزشکاران در ۲۸ رشته در دو بخش دختران و پسران به میزبانی استان‌های تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی، یزد، مازندران، زنجان و همدان و با شرکت ۴۷۸۱ دختر و ۶۵۱۵ پسر در این طرح استعدایابی حضور خواهند داشت.

در استان تهران رشته‌های “تیراندازی، تیراندازی با کمان، شیرجه، واترپلو، اسکیت، وزنه‌برداری، گلف، کشتی آزاد و فرنگی و قایقرانی”، در استان آذربایجان شرقی رشته‌های “سه‌گانه و دوچرخه‌سواری”، در استان اصفهان رشته‌های “بسکتبال، بوکس، هندبال، تنیس روی میز و جودوی بانوان”، در استان زنجان رشته “سنگنوردی”، در استان مازندران رشته‌های “ژیمناستیک، والیبال و بدمینتون”، در استان یزد رشته‌های “شمشیربازی و هاکی” و در استان همدان رشته “ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای” برگزار می‌شود.

مراسم افتتاحیه این رقابت‌ها فردا به میزبانی سالن بسکتبال استادیوم آزادی برگزار می‌شود، هرچند که در سایر استان‌ها نیز مراسم افتتاحیه خواهد بود.

در این مراسم وزیر ورزش و جوانان، وزیر آموزش و پرورش، استاندار تهران، شهردار و شورای شهر تهران، رییس کمیته ملی المپیک و معاونین و مدیران کل ستادی وزارت ورزش و جوانان حضور خواهند داشت.