کسب دو مدال نقره برای ایران در نخستین روز

در پایان نخستین روز رقابت‌های جام جهانی ورزش‌های رزمی دانشجویان جهان در رشته کشتی فرنگی دانجویان ایران صاحب دو مدال نقره شدند.

image_pdfimage_printچاپ خبر

 رقابت‌های جام جهانی ورزش‌های رزمی دانشجویان جهان در کشور ترکیه در جریان است و تیم ملی کشتی فرنگی دانشجویان در نخستین روز این رقابت‌ها صاحب دو مدال نقره شد؛ بنابراین گزارش محمد هادی شعبانی در وزن ۵۵ کیلوگرم: در مسابقه اول کشتی گیر ترکیه را ۴ بر ۲ شکست داد، در ادامه مقابل کشتی گیر ترکمنستان با نتیجه ۵ بر ۵ بازی را واگذار کرد، و در کشتی سوم مقابل کشتی گیر اکراینی ۹ بر صفر پیروز شد و در آخرین کشتی مقابل حریف ترکیه ۷ بر صفر پیروز شد. شعبانی در پایان با یک اختلاف امتیاز برابر حربف ترکیه دوم شد و به مدال نقره رسید. در این وزن کشتی گیران ترکیه، ایران و ترکمنستان مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در وزن ۶۳ کیلوگرم آرمین محب ثابت در دور اول کشتی گیر اکراینی را ۵ بر یک شکست داد، در کشتی دوم کشتی گیر ترکیه را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد، در دور سوم مقابل حریف ترکیه ۱۰ بر ۲ شکست خورد و  در بازی آخر حریف قزاقستانی را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد. در این وزن کشتی گیر ترکیه طلا گرفت، آرمین محب ثابت از ایران به مدال نقره رسید و مدال برنز هم به کشتی گیر قزاقستان رسید.

همچنین امروز  چهار نماینده کشورمان سجاد عباسپور در وزن ۶۰ کیلو گرم، محمدامین جبالی فر  در وزن ۶۷ کیلوگرم، غلامرضا فرخی  در وزن۷۲ کیلوگرم و مرتضی پور عیسی در وزن ۷۷ کیلوگرم به روی تشک خواهند رفت.