قلعه نویی به دنبال طلسم شکنی برابر آبی پوشان/ تقابل قعر جدولی ها در اراک

بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر فوتبال با انجام ۵ مسابقه امروز در شهر‌های مختلف برگزار می‌شود.

مسابقات هفته هفتم لیگ برتر فوتبال بعد از وقفه بیست روزه به خاطر بازی‌های دوستانه تیم ملی فوتبال امروز( روز شنبه) با انجام ۵ دیدار شروع می‌شود و مابقی بازی‌ها هم روز یکشنبه برگزار می‌شود. در حساس‌ترین بازی ها، تیم استقلال به مصاف تیم گل گهر می‌رود و تیم پرسپولیس هم در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی پذیرای تیم تراکتور است.

تیم فوتبال گل گهر سیرجان در حساس‌ترین بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان پذیرای تیم استقلال مدافع عنوان قهرمانی است.

شاگردان قلعه نویی  با ۱۲ امتیاز در رتبه دوم جدول رده بندی قرار دارند و تاکنون هم شکستی را متحمل نشدند.

قلعه نویی به دنبال طلسم شکنی برابر آبی پوشان/ تقابل قعر جدولی ها در اراک

تیم گل گهر در ۵ تقابل اخیر خود برابر تیم استقلال شکست خورده است. اکنون این تیم قصد دارد با بردن آبی پوشان این طلسم را بشکند و به طور موقت در صدر جدول قرار بگیرد.

تقابل‌های قلعه نویی با استقلال همواره از حساسیت خاصی برخوردار بوده است. قلعه نویی یکی از موفق‌ترین مربیان باشگاه استقلال به شمار می‌رود و ۲۹ بار نیز به عنوان سرمربی تیم حریف مقابل آبی پوشان قرار گرفته است. ۱۰ برد، ۱۴ باخت و ۵ مساوی حاصل این تقابل‌ها بوده و ژنرال در رویارویی بازی سی ام به دنبال رقم زدن اولین برد گل گهر برابر استقلال است.

تیم گل گهر در بازی رفت فصل گذشته به خاطر حضور غیر مجاز بایناما  بازیکن گابنی خود با رای انضباطی ۳ بر صفر بازنده شد و در بازی برگشت هم آبی‌ها با نتیجه ۲ بر یک از سد گل گهر گذشتند.

در آن طرف، تیم استقلال با ۱۱ امتیاز در رتبه سوم جدول رده بندی قرار دارد. این تیم در صورت برد برابر تیم گل گهر می‌تواند به طور موقت در صدر جدول رده بندی قرار بگیرد.

آبی پوشان پایتخت با برد برابر نساجی به تعطیلات رفتند و ساپینتو با برگزاری چند بازی دوستانه سعی کرد که بازیکنان را در شرایط مسابقه قرار بدهد تا از فرم بدنی خود خارج نشوند و  باید دید این وقفه چند روزه چه تاثیری بر روند بازی آبی‌ها گذاشته است.

بازیکنان ملی پوش استقلال هم از اردوی اتریش برگشتند. ابوالفضل جلالی هم در تیم ملی عملکرد خوبی داشت و باید دید ساپینتو به ملی پوشان استراحت می‌دهد یا از آن‌ها در بازی با گل گهر استفاده می‌کند.

مرتضی تبریزی، آرمین سهرابیان، محسن فروزان و بهنام برزای چهره‌های ویژه این بازی هستند و در مقابل تیم سابق خود استقلال بازی خواهند کرد.

قلعه نویی به دنبال طلسم شکنی برابر آبی پوشان/ تقابل قعر جدولی ها در اراک

تیم فوتبال فولاد خوزستان با یک بازی کمتر و کسب ۹ امتیاز در جایگاه پنجم جدول رده بندی قرار دارد.

شاگردان نکونام قصد دارند با برد برابر مس کرمان جایگاه خود را در جدول رده بندی ارتقا بدهند.

جواد نکونام سرمربی فولاد گزینه اصلی کی روش برای مربیگری تیم ملی فوتبال محسوب می‌شود، اما هنوز پاسخ مثبتی به این پیشنهاد نداده است. البته مدیران باشگاه فولاد اعلام کردند که با توجه به قرارداد نکونام با این باشگاه باید رضایت آن‌ها نیز جلب شود.

تیم فولاد در دیدار دوستانه برابر تیم پرسپولیس در تعطیلات لیگ برتر فوتبال توانست با نتیجه یک بر صفر پیروز شود.  

در آن طرف، تیم مس کرمان با ۵ امتیاز در جایگاه دوازدهم قرار دارد. این تیم کرمانی تاکنون فقط یک برد داشته است.

شاگردان حسین خانی قصد دارند با امتیاز به شهر خود کرمان بازگردند، اما کار دشواری در اهواز پیش رو دارند.

قلعه نویی به دنبال طلسم شکنی برابر آبی پوشان/ تقابل قعر جدولی ها در اراک

تیم ذوب آهن اصفهان با ۶ تساوی و کسب ۶ امتیاز در رتبه دهم جدول رده بندی قرار دارد.

شاگردان تارتار در لیگ برتر فوتبال تاکنون برد و باختی نداشتند و فقط بازی‌های خود را با تساوی به پایان رساندند. آن‌ها قصد دارند با برد برابر پیکان نوار مساوی‌های خود را قطع کنند.

در آن طرف، تیم پیکان با ۸ امتیاز در جایگاه نهم جدول رده بندی قرار دارد.

خودروسازان قصد دارند با امتیاز ورزشگاه فولاد شهر اصفهان را ترک کنند، اما کار سختی پیش رو دارند.

قلعه نویی به دنبال طلسم شکنی برابر آبی پوشان/ تقابل قعر جدولی ها در اراک

تیم فوتبال نساجی مازندران  قبل از تعطیلات لیگ برتر فوتبال برابر استقلال شکست خورد و با ۶ امتیاز در جایگاه یازدهم جدول رده بندی قرار گرفت.

شاگردان مطهری قصد دارند با برد برابر تیم نفت مسجد سلیمان دومین برد خود را در ورزشگاه وطنی جشن بگیرند و رتبه خود را در جدول رده بندی بهبود ببخشند.

در آن طرف، تیم نفت مسجد سلیمان قبل از تعطیلات برابر تیم پرسپولیس شکست خورد و با ۸ امتیاز در جایگاه هشتم جدول رده بندی قرار گرفت.

یزدی مدیرعامل باشگاه نفت مسجد سلیمان بعد از باخت تیمش به پرسپولیس اظهاراتی علیه افشین پیروانی مطرح کرد که از سوی کمیته انضباطی با محرومیت مواجه شد.

قلعه نویی به دنبال طلسم شکنی برابر آبی پوشان/ تقابل قعر جدولی ها در اراک

 تیم‌های قعر جدولی آلومینیوم اراک و ملوان بندر انزلی در ورزشگاه امام خمینی اراک به مصاف یکدیگر می‌روند.

تیم فوتبال آلومینیوم با هدایت مهدی رحمتی با کسب ۵ امتیاز در جایگاه چهاردهم جدول رده بندی قرار دارد.

شاگردان رحمتی قصد دارند تا با برد خانگی برابر تیم ته جدولی ملوان بتوانند رتبه خود را در جدول رده بندی ارتقا بدهند.

در آن طرف، تیم فوتبال ملوان بندر انزلی وضعیت مناسبی در جدول رده بندی ندارد و با ۲ امتیاز در قعر جدول رده بندی قرار دارد.

قو‌های سپید انزلی تاکنون بردی در لیگ برتر فوتبال نداشتند و آن‌ها قصد دارند اولین برد خود را برابر تیم آلومینیوم کسب کنند، اما کار سختی در اراک پیش رو دارند.

روز یکشنبه ۱۰ مهرماه

هوادارتهران- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- ساعت ۱۷- ورزشگاه پاس قوامین تهران

پرسپولیس- تراکتور تبریز- ساعت ۱۸:۳۰- ورزشگاه آزادی

صنعت نفت آبادان- مس رفسنجان- ساعت ۱۹- ورزشگاه تختی آبادان