ایران در پی اخذ میزبانی دیویس کاپ

رئیس فدراسیون تنیس گفت: می خواهیم میزبان دیویس کاپ باشیم که البته این به نظر شرکت توسعه بستگی دارد.

image_pdfimage_printچاپ خبر

 حمید عزیزی رئیس فدراسیون تنیس در نشست خبری اظهار داشت: در نیم‌سال اول امسال برای برگزاری رویداد‌های داخلی تلاش زیادی داشتیم، اتفاق خوب برگزاری مسابقات سطح ۳ itf بود که برای نخستین بار میزبان آن بودیم.

وی ادامه داد: تلاش داریم بازهم برگزارکننده مسابقات فیوچرز باشیم، احتمالا در کیش برگزار کننده این رقابت‌ها خواهیم بود.

رئیس فدراسیون تنیس در مورد وضعیت زمین‌های تنیس خاطرنشان کرد: زمانی در مجموعه‌های مختلف صاحب زمین بودیم، اما امروز فاقد هر زمینی هستیم، فکر می‌کنم شرکت توسعه هم به این نتیجه رسیده که فدراسیون‌ها باید زمین داشته باشند.

عزیزی تاکید کرد: البته در ۲.۵ سال گذشته نشان دادیم که بدون زمین هم موفق هستیم، اما با دستور وزیر ورزش امیدواریم که زودتر مشکل زمین حل شود.

وی در پاسخ به این سوال که با بازگشت مسابقات فیوچرز به ایران و هزینه پیش بینی شده برای آن گفت: برگزاری سه هفته مسابقات فیوچرز با تمام جوانب ۲ میلیارد هزینه دارد، با منطقه آزاد کیش و اسپانسر صحبت‌هایی داشتیم، هفته آینده موضوع نهایی می‌شود. احتمالا در دی ماه میزبان سه هفته رقابت‌های فیوچرز خواهیم بود.

عزیزی تاکید کرد: مسابقات پشت سر هم به صورت متوالی برگزار می‌شود. در حال حاضر جوانان در تایلند هستند، در عرصه داخلی مسابقات در تمام رده‌ها در هر دو‌بخش برگزار شده و پیگیر آن هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که با برگزاری مسابقات برای رده‌های سنی، کمبود بازیکنان در تیم بزرگسالان جبران خواهد کرد؟ تاکید کرد: تیم زنان بزرگسال که به مسابقات دیویس کاپ مالزی رفت، به جز یک نفر بقیه زیر ۱۶ سال بودند. خانم یزدانی در یکی، دو سال گذشته اوج گرفت در حالی که ۱۴ ساله است، فکر می‌کنم آینده خوبی در انتظار تنیس است. تنها مشکل ما این است بازیکنان از رده جوانان خارج می‌شوند باید در مسابقات فیوچرز شرکت کنند که با توجه به هزینه ها، اعزام سخت شده است از این رو در رنکینگ جهانی هم به مشکل بر می‌خورند.

رئیس فدراسیون تنیس در مورد زهرا مشکات الزهرا و‌مسائل تحصیلی او تصریح کرد: مذاکراتی با آموزش و پرورش داشتیم، همکاری خوبی با او شد و امتحانات را برگزار کرد، او تازه وارد سطح بزرگسالان شده است، آینده درخشانی دارد، هر گونه کمکی لازم باشد انجام می‌دهیم.

عزیزی در مورد زمین و اینکه در کجا قرار است زمین به فدراسیون اختصاص داده شود، گفت: تلاش داریم یک مجموعه کامل زمین داشته باشیم، تلاش داریم میزبانی دیویس کاپ داشته باشیم، برگزاری این بازی‌ها به امکانات سخت افزاری نیاز دارد. شرکت توسعه تصمیم‌گیرنده است.

رئیس فدراسیون تنیس با بیان اینکه چند سالی رقابت‌های لیگ برگزار نشد، گفت: سال پیش با حضور ۴۸ تیم لیگ را برگزار کردیم، در سطح برتر به مدت دو هفته و متمرکز در تهران برگزار شد، حضور ۴ بازیکن خارجی جذابیت خاصی به لیگ داد. اتفاق خوبی بود، ان شالله در جام حذفی هم شاهد حضور بازیکنان خارجی باشیم، همین مسئله فاصله تنیس ایران را با دنیا کمتر می‌کند.