رضوانی: تورنمنت یونان محک خوبی برای قهرمانی آسیا است/ چیریچ بدون قرارداد هدایت واترپلو را برعهده دارد

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: تورنمنت یونان در آمادگی تیم ملی واترپلو برای مسابقات قهرمانی آسیا تاثیرگذار است.

image_pdfimage_printچاپ خبر

محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در گفت وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت رشته ورزشی واترپلو اظهار کرد: در حال حاضر مسابقات استعداد‌های برتر که ۱۰ تیم شامل می‌شود را برگزار می‌کنیم. خوشبختانه مسئله‌ای که ما را امیدوار کرده این است که کیفیت فنی بازیکنان جوان روز به روز بهتر می‌شود. ان شاالله بتوانیم شرایط خوبی را برای آینده در این رشته به وجود بیاوریم.

او افزود: تیم ملی واترپلو بامداد امروز (سه‌شنبه) برای اردوی تدارکاتی و همچنین انجام چند بازی دوستانه به یونان سفر کرد و  چیریچ هم در یونان به تیم اضافه می‌شود. با تصمیم کادرفنی هفته نخست ملی‌پوشان به انجام تمرینات خواهند پرداخت و در هفته دوم باید در یک تورنمنت که چند تیم خوب در آن حضور دارند به رقابت بپردازیم. به نظرم این دیدار‌ها می‌تواند تاثیر به سزایی در آمادگی بیشتر بازیکنان داشته باشد و ان شاالله در آنجا شاهد کسب بهترین نتایج از طرف تیم ملی واترپلو باشیم. پس از بازگشت به ایران تنها یک هفته فرصت پیش‌روی ملی پوشان است و پس از آن دوباره باید به تایلند بروند.  

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درباره اینکه چه نظری درباره قرعه کشی رقابت‌های قهرمانی آسیا دارد، گفت: واقعأ گروه سختی است، اما با این وجود نگاه کادرفنی و خود ملی پوشان روی این اصل است که برای موفقیت باید همه را ببریم. متاسفانه تیم‌های ازبکستان و قزاقستان از بازیکنان کشور‌های دیگر در ترکیب خود استفاده می‌کنند و همین موضوع کار را سخت می‌کند، اما امیدواریم با انگیزه بالای خود بازیکنان و دانش بالای کادرفنی از این گروه سخت با بهترین نتایج به دور بعدی برویم. باید از کادرفنی و حتی بازیکنان کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم، زیرا با کمترین توقع و حاشیه کار را پیش می‌ببرند.

رضوانی درباره اینکه آینده چیریچ در ایران به چه صورت است، اظهار کرد: چیریچ از دی ماه سال گذشته رسمأ قراردادی با ما ندارد، اما با توجه به تعهد شفاهی که به ما داده در قهرمانی آسیا کنار ما حضور دارد پس از آن اگر بتوانیم چیریچ را نگه داریم جزو اتفاقات عالی ورزش ایران است. او به خاطر  مشکلات خانوادگی‌اش به کشورش رفته است. واقعأ بحث مسائل مالی در پیش نبود، زیرا چیریچ ۲ برابر پولی که از ما می‌گیرد از باشگاه المپیاکوس یونانی دریافت می‌کند. باید تصمیم بگیریم در چه رده‌های سنی از این مربی استفاده کنیم یا حتی به عنوان مشاور از او بهره ببریم.

او در پایان خاطر نشان کرد: البته باید با باشگاه تحت قرارداد چیریچ در یونان مذاکرات داشته باشیم. خوشبختانه رئیس فدراسیون یونان  همانند من در کمیته فنی فدراسیون جهانی حضور دارد و روابط دوستانه‌ای هم بین ما حکفرما است. امیدواریم بتوانیم مجددأ افتخار همکاری با چیریچ را داشته باشیم. ما سعی داریم از ظرفیت مربی با دانشی همچون چیریچ بیشتر استفاده کنیم.