امیر جعفری دارنده مدال نقره پارالمپیک توکیو درباره شرایط آمادگی اش اظهار کرد: با وجود اینکه بازی‌های پاراآسیایی با وقفه یک ساله مواجه شد، اما مسئولان کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولین برنامه‌های خوبی را برای یک سال آینده ما مدون و طراحی کرده‌اند و ثمره اش این است که  هر ماه یک […]

امیر جعفری دارنده مدال نقره پارالمپیک توکیو درباره شرایط آمادگی اش اظهار کرد: با وجود اینکه بازی‌های پاراآسیایی با وقفه یک ساله مواجه شد، اما مسئولان کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولین برنامه‌های خوبی را برای یک سال آینده ما مدون و طراحی کرده‌اند و ثمره اش این است که  هر ماه یک اردوی ۲ تا ۳ هفته‌ای در محل فدراسیون برای ما تدارک دیده شده است تا هم  اعضای تیم از انجام مراحل آماده‌سازی دور نشوند و هم بتوانیم در کنار کادرفنی به روند اجرای بهتری از بدنسازی برسیم.

او افزود: خوشبختانه این اردو‌ها منجر شده تا یک روند صعودی در تیم ایجاد شود و ما را به آینده امیدوار کند. با توجه به اینکه پس از پارالمپیک توکیو، ورزشکاران جدیدی وارد رنکینگ جهانی شده‌اند، همین امر باعث شده کار سخت‌تری برای حضور در پارالمپیک پاریس داشته باشیم، هر چند خوشبختانه همه چیز برای من رو به راه است، زیرا در رنکینگ دارای جایگاه دومی جهان هستم.

دارنده مدال نقره پارالمپیک توکیو تصریح کرد: در یک سال منتهی تا شروع بازی‌های پاراآسیایی فرصت دارم تا هم جایگاه خودم و هم رکوردم را بیشتر از قبل ارتقا دهم. خداراشکر تاکنون مسئولان در حدی که در توانشان بوده برای ما اردو گذاشته‌اند و از این منظر می‌توانم بگویم همه چیز عالی است. همین که در موعد مقرر حقوق‌ها به حساب  واریز می‌شود خودش یک انگیزه مضاعفی برای ما ایجاد کرده تا بخش کوچکی از مشکلات ما رفع شود. البته امیدوارم در پرداخت حقوق به ورزشکاران شرایط بهتری برای ما ایجاد شود.

جعفری گفت: یک سال است که حقوقم را صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان نداده است. با وجود متاهل بودن مجبور هستم از خانواده‌ام پول قرض کنم تا شرمنده زن و بچه نشوم. می‌توانند تحقیق کنند و ببینند که با  شرایط سختی که دچار هستم به سختی زندگی می‌گذرانم. متاسفانه پس از پایان المپیک توکیو مسئولان این صندوق هیچ حقوقی چه به مدال‌آوران المپیک و چه به ما پرداخت نکرده‌اند و تنها بهانه آن‌ها این است که تخصیص بودجه به ما تعلق نگرفته است تا به ورزشکاران پول بدهیم. درخواست ما ورزشکاران پارالمپیکی از مسئولان صندوق حمایت قهرمانان این است که همه چیز بین ما و المپیکی‌ها یکسان باشد، زیرا تمام ما ورزشکاران تنها برای اعتلای ورزش ایران تلاش می‌کنیم.

او در پایان درباره حسین توکلی سرمربی تیم ملی وزنه برداری  گفت: خوشبختانه توکلی در این مدتی که کنار ما بوده آشنایی زیادی با رشته ما پیدا کرده است و با او شرایط تمرینی متفاوتی را سپری می‌کنیم، شرایطی که تا به حال آن را تجربه نکرده بودیم. ان شاالله این روند تداوم داشته باشد تا در مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک پاریس و همچنین بازی‌های پاراآسیایی نتایجی بگیریم که لبخند به لبان مردم نقش ببنند.