پایان کار نمایندگان ایران با کسب ۲ مدال برنز

طوفان شریفی بوکسور وزن ۹۲ کیلوگرم کشورمان در مرحله نیمه نهایی مسابقات آسیایی برابر نماینده قزاقستان نتیجه را واگذار کرد و به مدال برنز رسید.

image_pdfimage_printچاپ خبر

مسابقات قهرمانی بوکس آسیا ۲۰۲۲ با حضور ۳۲۰ (۲۱۱ مرد و ۱۰۹ زن) بوکسور از روز سه‌شنبه ۱۰ آبان ماه در امان اردن آغاز شد و روز شنبه ۲۱ آبان ماه به پایان می‌سد.

امروز (پنجشنبه – ۱۹ آبان ماه) در روز نهم این رقابت‌ها و در مرحله نیمه نهایی، شاهین موسوی در وزن ۷۵ کیلوگرم و طوفان شریفی در وزن ۹۲ کیلوگرم به‌عنوان نمایندگان کشورمان به مصاف رقبای خود رفتند.

طوفان شریفی بوکسور وزن ۹۲ کیلوگرم کشورمان در مرحله نیمه نهایی رو در روی «آیبک اورالبای» دارنده مدال طلای المپیک جوانان ۲۰۱۸ و مدال نقره جوانان جهان ۲۰۱۸ از قزاقستان قرار گرفت و در مصاف با این بوکسور قدرتمند با نتیجه ۵ بر صفر مغلوب شد و به نشان برنز آسیا بسنده کرد.

پیش از این نیز سیدشاهین موسوی در مرحله نیمه نهایی با ناداوری مغلوب «نوراکانات راییس» از قزاقستان شد و سومین مدال برنز خود را در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کرد.

با پایان رقابت‌های امروز، پرونده نماینده کشورمان با کسب دو مدال ارزشمند برنز در مسابقات قهرمانی آسیا بسته شد.

هدایت تیم ملی بوکس کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا برعهده علیرضا استکی به‌عنوان سرمربی و غلامرضا کریمی، همایون امیری، جاسم دلاوری، شهرام فاتح و دانیال تیماجی به‌عنوان مربی بود.