داورزنی: میزبانی بندرعباس باشکوه بود/ خواهان برگزاری یک هفته از لیگ ملت‌های والیبال هستیم

رئیس فدراسیون والیبال کشورمان گفت: به دنبال میزبانی رویداد‌هایی در سطح کشور هستیم که به پیشرفت والیبال ما کمک می‌کند.

 تور آزاد والیبال ساحلی آسیا از روز دوشنبه ۱۶ آبان در بندرعباس آغاز شد و امروز (جمعه ۲۰ آبان) با معرفی برگزیدگان پایان یافت. محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در حاشیه اختتامیه تور والیبال ساحلی بندرعباس اظهار داشت: به مردم فهیم استان هرمزگان و شهر بندرعباس به خاطر میزبانی باشکوه آن‌ها تبریک می‌گویم. قرار بود این مسابقات سال گذشته در بندرعباس برگزار شود که به دلیل شرایط کرونایی به امسال موکول شد.

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: هفته آینده نیز میزبان مسابقات قهرمانی آسیا هستیم که برای نخستین بار در بندرعباس برگزار خواهد شد. خوشبختانه میزبانی این شهر در تور آسیا بسیار خوب بود و ناظر کنفدراسیون آسیا و شرکت‌کنندگان رضایت کامل داشتند. با وجود اینکه تیم ایران، برگزارکننده بازی رده‌بندی بود، اما تماشاچیان زیادی خارج از استادیوم بازی را تماشا کردند.

داورزنی گفت: مسابقات قهرمانی آسیا بالاترین سطح رقابت در قاره است و تیم‌های قدرتمند و شاخصی وارد بندرعباس خواهند شد.

رئیس فدراسیون والیبال در مورد میزبانی‌های آینده ایران در رویداد‌های بین‌المللی گفت: تلاش ما این است که میزبان رویداد‌هایی باشیم که به والیبال ما کمک می‌کند و تمایل نداریم که همه این رویداد‌ها در تهران برگزار شود. مرداد ماه سال آینده، میزبان مسابقات قهرمانی آسیا هستیم و تقاضای میزبانی یک هفته از لیگ ملت‌های والیبال را نیز به فدراسیون جهانی داده‌ایم.

وی در پایان اضافه کرد: شهر‌های بندرعباس، کیش، قشم و چابهار پتانسیل بالایی در میزبانی مسابقات والیبال ساحلی دارند و ما نیز تمایل داریم مسابقات مهم آسیایی در این شهر‌ها برگزار شود.