سلطانی: می توانیم در جام جهانی شگفتی ساز شویم/ یک دروازه بان را به عنوان توریست به قطر بردند

دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال گفت: حریفان ما در جام جهانی قوی هستند، اما تیم ملی فوتبال کشورمان در این رقابت‌ها می‌تواند شگفتی ساز شود.

image_pdfimage_printچاپ خبر

بهروز سلطانی دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال درباره وضعیت تیم ملی فوتبال در آستانه جام جهانی اظهار کرد:  ما با حریفان سختی مواجه هستیم، اما با توجه به اینکه تیم خوب و یکدست  خوبی داریم خیلی به موفقیت تیم ملی کشورمان در این رقابت‌ها امیدوار هستم. امیدوارم  بازیکنان در این زمان اندک  به هماهنگی برسند.

او ادامه داد: تیم‌های انگلیس، ولز و آمریکا حرف‌های زیادی برای گفتن دارند، اما نباید به این مسائل توجه کنیم و با تمرکز وارد زمین مسابقه شویم. زیبایی فوتبال به این است که نتیجه اش مشخص نیست. همچنین ما نباید حریفان خود را در جام جهانی دستکم بگیریم چرا که به مشکل برمی خوریم. شاید تیم ملی انگلیس در دفاع چپ و راست خوب نباشد، اما ۷، ۸ بازیکن این تیم در سطح بالای لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند.

سلطانی تصریح کرد: حریفان نیز تیم ملی کشورمان را آنالیز کردند و کی روش در ساختار دفاعی خوب کار می‌کند و فقط باید روی ضد حملات بیشتر کار کنیم و بازیکنان تفکرات سرمربی را به خوبی در زمین مسابقه پیاده کنند. حریفان ما هر چقدر هم قوی باشند، اما تیم ما هم ضعیف نیست و فعل باختن را صرف نکنیم تا در نتیجه گیری به مشکل نخوریم. ما می‌توانیم در جام جهانی شگفتی ساز شویم.

دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال با انتقاد از  انتخاب ۴ گلر برای حضور در جام جهانی گفت: به نظرم انتخاب ۴ دروازه بان اشتباه است، چون یک توریست را با خود به جام جهانی می‌برند. همچنین حق اخباری خورده شد و او می‌توانست به جای نیازمند یا عابدزاده به جام جهانی برود. همچنین به جای یک دروازه بان اضافی باید یک بازیکن جوان به این رقابت‌ها می‌بردند تا مثمرثمر بود.

او افزود: من ارادات خاصی به پدر امیر عابدزاده دارم، اما به نظرم امیر در مسابقات لیگ دسته دوم اسپانیا و در چند بازی تیم ملی عملکرد ضعیفی درون دروازه داشته، اما اخباری عملکردش در تراکتور خوب بوده است. من نمی‌دانم تفکر کی روش چه بوده است، اما به جای عابدزاده می‌توانست اخباری را به جام جهانی ببرد. شاید دست‌هایی روی کار است، که چنین انتخابی صورت گرفت.

سلطانی درباره اینکه به نظرش کدامیک از ۴ گلر در جام جهانی درون دروازه قرار می‌گیرند، گفت:  دروازه بانی در فوتبال سخت است. اگر گلر قوی باشد به طور حتم آن تیم هم نتایج خوبی می‌گیرد. بیرانوند در جام جهانی قبلی بوده و تجربه کافی دارد و شانس او بیشتر از ۳ دروازه بان دیگر است، تا در ترکیب اصلی قرار بگیرد.  

دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال درباره آخرین بازی دوستانه برابر تیم ملی تونس گفت: به نظرم این بازی دیر بود، اما امیدوارم کی روش نقاط ضعف و قوت تیم ملی را در این بازی شناسایی کرده باشد تا در بازی‌های خود در جام جهانی  دچار مشکل نشویم.