رئیس فدراسیون جهانی فوتبال نسبت به نژادپرستی اروپایی‌ها پاسخ کوبنده داد

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال پاسخ دندان شکنی به اروپایی‌های معترض به میزبانی قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ داد.

image_pdfimage_printچاپ خبر

جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در نشست خبری آغاز مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حضور پیدا کرد و در مسائل مختلفی و بالاخص به دفاع از میزبانی قطر در مقابل منتقدان پرداخت.

اینفانتینو در ابتدای صحبت هایش گفت: من اکنون احساس می‌کنم یک قطری، یک عرب و یک آفریقایی هستم. من احساس خوبی را در اینجا دارم. من اینجا نیستم تا از قطر دفاع کنم بلکه اینجا حضور دارم تا از عدالت دفاع کنم. قطر خیلی خوب توانایی هایش را برای میزبانی جام جهانی ثابت کرد و این انتقادات درست نیست.

رئیس فیفا در ادامه در دفاع از قطر و ادعا‌های حقوق بشری که انگلیسی‌ها و اروپایی‌ها علیه قطر مطرح می‌کنند به سبک کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی کشورمان در قبال شیطنت خبرنگار انگلیسی که از اوضاع ایران سوال کرد و کی روش با هوشمندی جواب داد: شما باید درباره وضعیت مهاجران در انگلیس سوال کنید وضعیت آن‌ها چگونه است؟

رئیس فیفا هم در دفاع از قطر این طور گفت: وقتی این انتقادات را از سوی اروپایی‌ها دیدم تعجب کردم. من از خودم مثال می‌زنم. وقتی بچه بودم با خانواده ام به سوئیس مهاجرت کردم. آن‌ها خیلی خوب فشار و ظلمی که به خانواده ام به عنوان مهاجر وارد می‌شد را حس کردم. این اتفاقات تلخ برای خانواده ام در قطر نبود بلکه در سوئیس در قلب اروپا رخ داد.

اینفانتینو در پایان به شدت از اروپایی‌ها انتقاد کرد و گفت: من اروپایی هستم. من فکر می‌کنم به خاطر کاری که ما اروپایی‌ها در ۳۰۰۰ سال گذشته در سراسر جهان انجام داده ایم، باید برای ۳۰۰۰ سال آینده عذرخواهی کنیم.