رشیدی: کار سختی برابر تیم ملی انگلیس داریم/ می‌توانیم به مرحله بعدی جام جهانی صعود کنیم

دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: تیم ملی انگلیس جزو قوی‌ترین تیم‌های اروپایی محسوب می‌شود و ما کار سختی برابر این تیم داریم.

image_pdfimage_printچاپ خبر

منصور رشیدی دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال درباره بازی با تیم ملی انگلیس در جام جهانی قطر اظهار کرد: در دوران ما فقط ۲، ۳ بازیکن خارج از کشور بازی می‌کردند، اما اکنون  فوتبال ما ۲۲ لژیونر دارد و اکثر این بازیکنان هم در اروپا بازی می‌کنند و مشکلی از لحاظ نفرات نداریم. فقط نزدیک به بازی‌ها باید هماهنگی بین این بازیکنان صورت بگیرد و سرمربی تیم هم در بازی‌های تدارکاتی تاکتیک مدنظرش را شناسایی کند تا آماده مسابقات جام جهانی شویم.

او ادامه داد: تیم ملی انگلیس جزو قوی‌ترین تیم‌های اروپایی محسوب می‌شود و بازیکنان حرفه‌ای دارد که در تیم‌های بزرگ بازی می‌کنند و کار سختی پیش روی تیم ملی فوتبال کشورمان قرار دارد. البته بازیکنان باتجربه خوبی در خطوط دفاع، هافبک و حمله داریم که می‌توانند از عهده ۳ حریف خود  در جام جهانی برآیند و به مرحله بعدی جام جهانی صعود کنیم.

رشیدی درباره انتخاب ۴ دروازه بان برای تیم ملی فوتبال گفت: به نظرم اشتباه است. در تاریخ فوتبال ایران و اروپا سراغ نداریم که ۴ دروازه بان را به جام جهانی ببرند. به نظرم کی روش می‌توانست یک بازیکن را به جای یک دروازه بان اضافی به قطر ببرد. همه تیم‌های حاضر در جام جهانی  به جز ایران ۳ دروازه بان دارند و دلیل این موضوع را نمی‌دانم.

دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال درباره شرایط تیم ملی فوتبال در گذشته نسبت به اکنون گفت: شرایط زمین تا آسمان فرق داشت و از لحاظ مالی ضعیف بودیم. در آن زمان ما امکانات کمی داشتیم و فقط یک سرمربی داشتیم و بعد از مدت‌ها کمک مربی به کادر فنی اضافه شد. مربی بدنساز و مربی دروازه بانان نداشتیم. البته با وجود شرایط بدی که داشتیم، اما ۷ بار قهرمان آسیا شدیم و حتی می‌توانستیم سال ۱۹۷۴ به جام جهانی آلمان برویم، اما در بازی با استرالیا که من درون دروازه بودم شکست خوردیم و نتوانستیم به جام جهانی راه یابیم. همچنین در زمان ما فقط یک تیم از قاره آسیا و اقیانوسیه به جام جهانی راه می‌یافتند، اما اکنون ۵ تیم به این رقابت‌ها صعود می‌کنند. در آن زمان تیمی از آسیا نبود که برابر تیم ایران عرض اندام کند و خیلی قوی بودیم.