ساوت گیت: گل ششم بیشتر از همه گل‌ها به دلم نشست

سرمربی تیم ملی انگلیس: گل آخر ما مقابل ایران برایم جالب توجه بود چراکه کالون ویلسون خیلی فداکاری کرد، تا جک گریلیش گلزنی کند تا این گل بیشتر از همه به دل من بنشیند.

گرت ساوت‌گیت پس از پیروزی ۶ بر ۲ انگلیس مقابل ایران در نشست خبری عنوان کرد: در اواخر بازی یک مقدار شرایط خسته‌کننده و اذیت‌کننده شده بود، اما اینکه شما با این اختلاف گل برنده می‌شوید و در لحظات پایانی هم چنین سبکی (هجومی) را ارائه می‌دهید، باید خوشحال و راضی باشید.

بازیکنان تیم ملی انگلیس خیلی آماده به نظر می‌رسند، ما می‌خواستیم همین سبک را در زمین پیاده کنیم. بازیکنانم خیلی خوب با شرایط و اتفاقات بازی مقابله کردند و خودشان را با آن وفق دادند.

 شرایط در نیمه اول دشوار بود، اما در تمام جریان مسابقه حریف خطرناکی بودیم و ایران را اذیت کردیم. پرسینگ بالایی داشتیم و حرکت بازیکنانم خوب بود.

باید از این نتیجه راضی و خوشحال باشیم، ولی از اینکه دو بار دروازه ما باز شد، ناراحت هستیم و باید پیشرفت کنیم. امیدوارم مقابل آمریکا نمایش بهتری ارائه بدهیم. امروز عملکرد خیلی خوبی داشتیم، ولی باید بهتر کار کنیم.

 بازی ۲۴ دقیقه در مجموع دو نیمه وقت اضافه داشت و اشتباهاتی که ما در اواخر بازی مرتکب شدیم، نتیجه آن اختلاف گلی بود که ثبت شد. زمان بازی خیلی طولانی شد که در چنین شرایطی تمرکز کردن و از دست ندادن آرامش کار سختی است. وقتی سرعت ما پایین می‌آمد و انرژی بازیکنان در زمین کم می‌شد، نمی‌توانستیم به اندازه قبل اثرگذار باشیم.

چند بازیکن انگلیس خیلی خوب بازی کردند و امیدوار کننده بودند و نشان دادند می‌توانند در آینده به ما کمک کنند. بازیکنان خط حمله ما توانستند در خط حمله خیلی خطرناک ظاهر شوند و خطوط هافبک و مدافعان هم خوب کار کردند و آماده بودند.

ساو‌ت‌گیت گل ششم مقابل ایران را دلچسب‌ترین دانست و گفت: گل آخر ما مقابل ایران برایم جالب توجه بود چراکه کالون ویلسون خیلی فداکاری کرد، در خدمت تیم و به فکر تیم بود تا جک گریلیش گلزنی کند تا این گل بیشتر از همه به دل من بنشیند.