سید صالحی: با این کیفیت به نتیجه گرفتن تیم ملی خوشبین نیستم

کارشناس فوتبال گفت: تیم ملی فوتبال کشورمان برابر تیم انگلیس حرفی برای گفتن نداشت و در نهایت هم باخت سنگینی را متحمل شد.

image_pdfimage_printچاپ خبر

سید مهدی سید صالحی کارشناس فوتبال درباره شکست سنگین تیم ملی فوتبال ایران برابر تیم ملی انگلیس در جام جهانی قطر اظهار کرد:  این بازی همانند ضرب المثل معروف «چیزی که عیان است، چه حاجت به بیان است.» بود. فوتبال ایران با فوتبال انگلیس خیلی فرق دارد. تیم ملی انگلیس  بازی سرعتی  و قدرتی اش نسبت به تیم‌های اسپانیا و آرژانتین خیلی بهتر است.

او ادامه داد: ترکیب تیم ملی فوتبال نشان داد که کی روش همان مربی ۸ سال پیش است و برنامه خودش را اجرا می‌کند. روزبه چشمی در تیم استقلال دفاع آخر بازی نمی‌کند، اما در بازی با انگلیس در این پست بازی کرد. تیم ملی انگلیس خیلی سطح بالا بازی کرد و بازیکنان این تیم از کناره‌ها و عمق دور می‌زدند و لایه‌های دفاعی ایران را باز می‌کردند و در  کار‌های ترکیبی خوب بودند. برعکس ملی پوشان ما فوتبال بازی نکردند و آمار بازی نشان داد که ما چیزی برای گفتن در این بازی نداشتیم. کی روش همیشه در دوندگی زیاد بازیکنان کار می‌کرد، اما در این بازی شاهد این موضوع نبودیم.

سید صالحی درباره اینکه تعویض اجباری علیرضا بیرانوند به خاطر مصدومیت در این بازی تاثیرگذار بود، گفت: گل‌هایی که انگلیسی‌ها زدند حتی بیرانوند هم درون دروازه بود  آن گل‌ها را دریافت می‌کرد و تاثیرآن چنانی نداشت. بازیکنان انگلیس انگیزه زیادی داشتند و آن‌ها بعد از زدن ۳ گل همچنان به دنبال گل‌های بیشتری بودند.

کارشناس فوتبال درباره بازی بعدی تیم ملی فوتبال برابر تیم ملی ولز گفت: بازی با تیم‌های ولز و آمریکا ساده نیست. عیار فوتبال خود را در بازی با انگلیس نشان دادیم و بازی بانشاط و شادابی از تیم ملی فوتبال ندیدیم. اگر با همین کیفیت برابر حریفان بعدی خود بازی کنیم به نتیجه گرفتن تیم ملی خوش بین نیستم.