فدراسیون کشتی توانایی برگزاری لیگ را ندارد/ چرا اخلاق را زیر پا می‌گذارند؟

حامد رئیس‌زاده گفت: فدراسیون کشتی فقط دوست دارد لیگ کشتی را برگزار کند، اما توانایی اجرای آن به نحو شایسته را ندارد.

حامد رئیس‌زاده مدیر اجرایی تیم بانک شهر پس از کسب عنوان نایب قهرمانی تیمش در رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد گفت: متاسفانه حتی پیش از آغاز رقابت‌های لیگ هم شاهد اتفاقاتی بودیم که در شان و جایگاه رشته پهلوانی کشتی نیست.

وی با بیان اینکه ورود مستقیم مدیر تیم‌های ملی در انتخاب کشتی‌گیران تنها بخشی از اتفاقات ناشایست این دوره از برگزاری لیگ برتر کشتی بود، ابراز داشت: متاسفانه رئیس فدراسیون کشتی در جریان تمامی رفتار‌های نادرست و کارشکنی‌ها علیه تیم بانک شهر بود، اما هیچ واکنشی به آن‌ها نشان نداده است.

مدیر اجرایی تیم بانک شهر با انتقاد از شرایط نابرابر و بی عدالتی در رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد گفت: امسال نیز همچون سال‌های گذشته ملی‌پوش تیم بانک شهر را در آستانه برگزاری مسابقات فینال گرفتند و به وی اجازه حضور روی تشک را مقابل کشتی‌گیر تیم تاکستان ندادند.

رئیس‌زاده با تاکید بر اینکه سازمان لیگ و در راس آن فدراسیون کشتی به عنوان متولیان برگزاری مسابقات باید با رعایت اصل بی طرفی، همه تیم‌های شرکت‌کننده در لیگ را یکسان حمایت کنند، گفت: رئیس فدراسیون وظیفه دارد فشار‌های اشخاص وابسته به فدراسیون را در تصمیم گیری‌ها کاهش دهد تا شائبه جانبداری از یک تیم خاص و سنگ‌اندازی‌ها که هر سال به عینه شاهد آن بودیم، از بین برود.

وی در ادامه افزود: رضا یزدانی چهره شاخصی در کشتی ایران و جهان است. اگر مسئولان فدراسیون کشتی و متولیان برگزاری لیگ دوست ندارند وی در لیگ تیم‌داری کند باید شهامت و جسارت بیان این موضوع را به صراحت داشته باشند. اگر مسئولان برگزاری لیگ دوست دارند از تیم خاصی حمایت کنند، چرا آقایان اخلاق را زیر پا می‌گذارند و با نفوذی که دارند پشت پرده با کشتی‌گیران صحبت می‌کنند و زیر پای آن‌ها می‌نشینند.

رئیس زاده خاطرنشان کرد: عملاً متولیان فدراسیون کشتی و سازمان لیگ توانایی برگزاری مسابقات را ندارند بلکه تنها مسائل مالی آن‌ها را ترغیب به برگزاری مسابقات با این ابعاد کرده است.

مدیر اجرایی تیم بانک شهر در پایان با بیان اینکه اتفاق رخ داده طی چند سال اخیر زیبنده‌ی ورزش کشتی که عنوان پهلوانی را یدک می‌کشد نیست، ابراز امیدواری کرد: فدراسیون کشتی به عنوان متولی امر باید تلاش کند هر آنچه سد راه تیم‌های مستقل است، مرتفع کند تا رفتار‌های خارج از اصول حرفه‌ای‌گری موجب دلسردی و دور شدن اسپانسر‌ها و در نهایت هم عدم حضورشان در لیگ نشود.