ساوتگیت بهترین نسل تاریخ انگلستان را دراختیار دارد

اسوون گوران اریکسون سرمربی سابق تیم ملی انگلستان مدعی شده که گرت ساوتگیت بازیکنان بهتری نسبت به زمانی که او هدایت سه شیر‌ها را بر عهده داشت در اختیار داردساوتگیت بهترین نسل تاریخ انگلستان را دراختیار دارد

image_pdfimage_printچاپ خبر

سرمربی ۷۴ ساله سابق سه شیر‌ها اسوون گوران اریکسون در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ هدایت این تیم را برعهده داشت، اما با وجود ستاره‌های بی شماری که در اختیار داشت، موفق به کسب هیچ دستاوردی برای تیم ملی این کشور نشد و دورانی ناموفق، حاصل کار این مربی سوئدی بود. تیم ملی انگلستان تحت هدایت او در جام جهانی ۲۰۰۲ در مرحله یک چهارم نهایی مغلوب برزیل شد و در جام جهانی ۲۰۰۶ نیز با وجود بزرگانی که در ترکیب خود داشت در ضربات پنالتی مغلوب پرتغال شد و از راه یافتن به مرحله نیمه نهایی بازماند.

کوران اریکسون که طلایی‌ترین نسل تاریخ انگلستان را طی شش سال حضورش در اختیار داشت، مدعی شده که نسل فعلی فوتبال انگلیس نسبت به نسلی که خودش در اختیار داشت کاملا بهتر و پویاتر هستند.

او مدعی شده که در حال حاضر گرت ساوتگیت بازیکنان بهتری نسبت به خودش در آن دوره دارد و تیم ملی انگلستان در جام جهانی قطر محکوم به کسب موفقیت می‌باشد.

اریکسون در گفتگو با روزنامه Mirror گفت:گرت ساوتگیت حتی بیشتر از بازیکنانی که من در اختیار داشتم، گزینه‌های خوبی برای رو کردن دارد و این شاید کار را برای او کمی سخت کند.

گفتنش سخت است، اما آن تیمی که من در اختیار داشتم بسیار قوی بود و باز هم میگویم که در سال ۲۰۰۶، ما باید بهتر عمل می‌کردیم.

با وجود مخالفت‌های زیادی که در رسانه‌های انگلیسی با اظهارات او وجود دارد، اما صحبت‌های مربی سوئدی باعث شده توقعات از تیم گرت ساوتگیت بالاتر برود و با شروع طوفانی که سه شیر‌ها در جام جهانی داشتند، آن‌ها قطعا از مدعیان این جام به شمار می‌روند.