گمشده ؛ رئیسی که پاسخگو نیست!

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال پس از ناکامی تیم ملی در جام جهانی روزه سکوت گرفته و حتی کارلوس کی روش را هم مورد بازخواست قرار نداده.

زاوش محمدی: تیم ملی فوتبال ایران با هدایت کارلوس کی روش مثل پنج بار قبل در جام جهانی، با حذف از مرحله گروهی به ایران برگشت. مهدی تاج پس از رسیدن دوباره به صندلی ریاست فدراسیون فوتبال، دراگان اسکوچیچ را از هدایت تیم ملی برکنار کرد و تیم ملی را با کی روش به قطر فرستاد. این تصمیم در ابتدا با مخالفت هیئت رئیسه همراه بود و آنها بارها تایید کردند که زیر برگه حضور کی روش در تیم ملی امضا نخواهند کرد اما بنا بر دلایلی که در ادامه به آنها می پردازیم او جانشین مرد کروات شد.

اول اینکه تعداد زیادی از بازیکنان تیم ملی با مطرح‌کردن اینکه دراگان مرد بازی‌های بزرگ نیست، پشت او را خالی کرده و خواستار بازگشت کارلوس کی‌روش شدند. دوم اینکه ایران در گروهی سیاسی قرار گرفته بود و نتایج جام جهانی اهمیت زیادی داشت؛ از همین رو ترجیح دادند هدایت را به دستان مردی بسپارند تا بتواند در این گروه کسب موفقیت کند.

تیم ملی ایران علاوه بر اینکه بدترین شکست تاریخ خود در بازی های رسمی در جام جهانی و مقابل انگلیس را تجربه کرد، همچنین با یک امتیاز کمتر نسبت به جام جهانی ۲۰۱۸، قطر را ترک کرد تا علاوه بر حذف، نتیجه ضعیف تری نسبت به ۴ سال قبل به دست آورد.

رئیسی که پاسخگو نیست

مهدی تاج در اولین اقدامش پس از رسیدن به صندلی ریاست فدراسیون فوتبال، کارلوس کی روش را استخدام کرد. مربی که بیش از ۸ سال هدایت ایران را برعهده داشت و هیچوقت نتوانست با تیم ملی نتایج درخشانی کسب کند. مهدی تاج پس از حضور کی روش در ایران نشست خبری برگزار نکرد و حتی عکسی از بستن قرارداد بین آنها منتشر نشد. پیش از اعزام تیم ملی به جام جهانی قرار بود کی روش در یک نشست خبری مقابل خبرنگاران قرار بگیرد اما به دلایلی نامعلوم این کنفرانس خبری لغو شد تا سرمربی تیم ملی و رئیس فدراسیون بدون پاسخگویی به خبرنگاران ایران را ترک کنند. حتی پس از بازگشت از قطر و حذف از جام جهانی، کی روش و مدیران فدراسیون هیچ نشست خبری برگزار نکردند و سرمربی تیم ملی پس از چند روز تهران گردی، ایران را به مقصد پرتغال ترک کرد تا کسی نداند سرانجام او و تیم ملی چه خواهد شد؟

گمشده!

ادامه با مرد پرتغالی تا جام ملت‌ها؟

در شرایطی که مهدی تاج قرارداد کارلوس کی‌روش را موقتی اعلام کرده بود، نایب رئیس او مهدی محمد نبی در برنامه شب‌های فوتبال گفت که نظر هیات رئیسه این است که او تا پایان جام ملت‌ها در سمت خود بماند. مهدی تاج در نشست مطبوعاتی خود تاکید کرد که قرارداد کارلوس کی‌روش با تیم ملی فوتبال ایران به صورت موقت و تا جام جهانی بسته شده و احتمالا قرار است کی‌روش در جام ملت‌ها به عنوان مدیرفنی حضور داشته باشد تا یک ایرانی سرمربی تیم ملی بشود. حالا باید صبر کرد تا روزهای آینده فدراسیون فوتبال تصمیم خود را برای ادامه دادن با کی‌روش یا قطع همکاری با او اعلام کند.

قرار است در آسیا قهرمان شویم یا باز توریست باشیم؟

جام ملتها سال آینده در قطر برگزار می شود. همین قطری که جام جهانی را برگزار کرد و ما بدون هیچ دستاوردی در آن به خانه برگشتیم. ۴ سال پیش در امارات هم با کی روش تا نیمه نهایی بالا رفتیم و در نهایت با شکست ۳-۰ مقابل ژاپن بدون به دست آوردن جایگاهی به خانه برگشتیم تا مثل همه سالهای اخیر شکست خورده باشیم. در حال حاضر مدیران فدراسیون فوتبال هیچ ایده ای برای جام ملتها و مربی آینده تیم ملی ندارند. آنها اگر قهرمانی آسیا را می خواهند از امروز باید به فکر انتخاب سرمربی باشند تا او باز چندماه مانده به مسابقات به تیم اضافه نشود و بهانه های جورواجور برای حذف مان نچیند. در همین روزهایی که مدیران فدراسیون فوتبال معلوم نیست کجا هستند و پاسخ هیچ کسی را نمی دهند، تیم ملی ژاپن یقه بزرگان جهان را می گیرد و می توان از حالا آنها را قهرمان جام ملتهای ۲۰۲۳ نامید. تیمی که تا آخرین لحظه فوتبال بازی می کند و هیچوقت برای رسیدن به موفقیت از هیچ تلاشی دست نمی کشد.

بیشتر بخوانید:

  • رستوران و جواهرفروشی علی دایی پلمب شد / اتهام : «همراهی با فراخوان اعتصابات» + عکس

  • جدول| برنامه و نتایج کامل جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ از مرحله گروهی تا فینال

  • واکنش سرمربی سابق تیم ملی به سرود نخواندن بازیکنان

۳۵ ۲۵۱