آغاز مرحله نخست انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی در غیاب ملی پوشان

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان کشور (مرحله اول چرخه انتخابی تیم ملی) به مدت ۳ روز در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می‌شود.

ملی‌پوشان شرکت‌کننده در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ بلگراد همراه با مدال‌آوران رقابت‌های امید‌های جهان در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان کشور (مرحله اول چرخه انتخابی تیم ملی) که از امروز (چهارشنبه) به مدت ۳ روز در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می‌شود، غیبت خواهند داشت.

۱۰ ملی‌پوش ایران در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ بلگراد به همراه ۶ مدال آور کشورمان در مسابقات امید‌های جهان که البته در بین آن‌ها نام پویا دادمرز، مشترک است و مجموع این نفرات ۱۵ نفر می‌شود، در کنار میثم دلخانی که به دلیل جراحی دستش از جام تختی به چرخه اضافه خواهد شد، از شرکت در مسابقات کشوری معاف هستند.

با توجه به چرخه انتخابی تیم ملی، ۷ ملی‌پوشی که در بلگراد کسب مدال نکردند همراه با ۶ مدال‌آور امید‌های جهان همراه با نفرات برتر اوزان دهگانه مسابقات کشوری، در ماه‌های آینده به دو تورنمنت بین‌المللی اعزام خواهند شد تا از بین آن‌ها تیم قهرمانی آسیا که فروردین ماه برگزار می‌شود، مشخص شود.

برخلاف سال گذشته که مدال‌آوران رقابت‌های جهانی ورود دیرهنگامی به چرخه داشتند این‌بار سه مدال‌آور کشتی فرنگی خیلی زودتر در شرایط مسابقه قرار می‌گیرند به طوری که محمدرضا گرایی قهرمان المپیک و دارنده دو مدال طلا و نقره جهان، هادی ساروی دارنده یک مدال طلا و یک برنز جهان و نفر سوم المپیک به همراه امین میرزازاده نایب‌قهرمان جهان پیش از پایان سال جاری با حضور در یک تورنمنت بین‌المللی وارد چرخه انتخابی تیم ملی برای مسابقات سال ۲۰۲۳ خواهند شد.