رضایت قهرمان ووشو پای چوبه‌دار

رضایت قهرمان ووشو پای چوبه‌دار

فرود ظفری روز دوشنبه در خصوص تصمیم خداپسندانه‌ای که اتخاذ کرد و تحسین همگان را برانگیخت، اظهار داشت: ۶ سال قبل در باکو و در جریان بازی‌های کشورهای اسلامی بودم که برادرم به قتل رسید. درست زمانی که مدال طلا را دریافت کردم از این موضوع اطلاع پیدا کردم. برادرم خودش قهرمان ووشوی ایران و مسابقات بین‌المللی بود. باور کنید تا چند سال اصلا نمی‌توانستم نبودش را بپذیرم.

وی افزود: بامداد ۲ روز قبل و در زندانی واقع در نهاوند استان همدان، حکم اعدام در حال اجرا بود که من و پدرم رضایت دادیم چرا که گرفتن جان یک انسان قابل پذیرش نیست.

ظفری گفت: من با خانواده آن فرد یا خودش هیچ صحبتی نداشتم و تعداد زیادی از آن‌ها بودند که با پدرم صحبت کردند. آن فرد ۶ سال است در زندان بود و حدود سه – چهار سال دیگر هم باید آن‌جا بماند. فکر می‌کنم به اندازه کافی تنبیه شده باشد.

دارنده مدال طلای بازی‌های کشورهای اسلامی و نقره بازی‌های آسیایی جاکارتا، گفت: این تصمیمی که گرفتیم کاملا با مشورت پدرم بود و تنها رضایت خداوند را در نظر گرفتیم. ما چه‌ کسی باشیم که بخواهیم جان یک نفر را بگیریم. یقین دارم که روح برادرم نیز از این تصمیم شاد شده است.

258 258