حمایت سرمربی تیم ملی از برگزاری لیگ جهانی کشتی فرنگی

با پیشنهاد فدراسیون کشتی و اعلام آمادگی باشگاه سپاهان، هشتمین دوره مسابقات کشتی‌فرنگی جام باشگاه‌های جهان (لیگ جهانی) اوایل اسفندماه سال جاری به میزبانی باشگاه سپاهان در اصفهان برگزار خواهد شد.

در همین حسن رنگرز سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان گفت: شاید یکی از معدود دفعاتی است که کادر فنی تیم ملی به دنبال برگزاری مسابقات جام باشگاه‌های جهان است. ما با حمایت از برگزاری لیگ جهانی ثابت کردیم که تیم ملی همواره به دنبال بهتر شدن شرایط کشتی کشور است.

وی تصریح کرد: هر چند با برگزاری جام باشگاه‌های جهان تیم ملی بابت مسائل فنی دچار یک سری معذوریت‌ها می‌شود، اما حضور کشتی‌گیران در این رقابت‌ها و تغذیه دوباره مالی برای ما مهم است و از هر نظر برگزاری این رقابت‌ها به نفع کشتی کشورمان خواهد بود.

قهرمان جهان با بیان اینکه مسابقات لیگ برتر به دلیل فشردگی باعث شد بسیاری از حامیان مالی نتوانند به آن چیزی که می‌خواهند برسند، گفت: یکی از مشکلات ما در لیگ کشتی این است که حامیان مالی به خوبی دیده نمی‌شوند و همین موضوع باعث می‌شود آن‌ها تنها در یک دوره حضور داشتند باشند و سال بعد ترجیح می‌دهند که در کشتی تیم داری نکنند که این مورد باید آسیب شناسی جدی شود.

رنگرز درباره برنامه‌های سال ۲۰۲۳ تیم ملی عنوان کرد: سال بسیار سختی را پیش رو داریم، زمان کوتاه است و امسال قطعاً شرایط سخت‌تر از گذشته خواهد بود. بدون شک سال قبل از المپیک همیشه حساسیت‌های خاص خود را دارد و به همین منظور تلاش می‌کنیم برنامه‌هایی که تدوین کرده ایم را به بهترین شکل ممکن اجرا کنیم.