۲۳ بازیکن یوونتوس در آستانه محرومیت

بازیکنان فعلی و سابق تیم یوونتوس ممکن است با محرومیت مواجه شوند.

پس از کسر ۱۵ امتیاز از تیم یوونتوس به دلیل تقلب در ثبت اسناد مربوط به سود حاصله از خرید و فروش بازیکنان، حالا پای ۲۳ بازیکن فعلی و سابق این تیم هم در پرونده رسوایی مالی بانوی پیر میان آمده است.

«پائولو زیالینی» خبرنگار ایتالیایی گفته اگر ثابت شود بازیکنان یوونتوس در فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ برخلاف آنچه گزارش شده بود، دستمزد‌های پائین‌تری را پذیرفته‌اند، آن‌ها ممکن است با محرومیت حداقل ۳۰ روزه مواجه شوند. این محرومیت شامل بازیکنانی نیز خواهد شد که هم اکنون در یوونتوس حضور ندارند.

زیالینی همچنین فاش کرده که «ماتیاس دلیخت» و «متئو دی شیلیو» یک کپی از مکالمه متنی خود در پیام رسان واتس‌اپ را به قضات ارائه داده اند که در آن «جورجو کیه‌لینی» کاپیتان وقت یوونتوس این تقلب را برای همه شرح داده بود و گفته بود آن را در اختیار خبرنگاران قرار ندهند.

«کریستیانو رونالدو» نیز بخشی از این تیم بود و بر اساس برخی گزارش ها، او حتی ممکن است از باشگاه یوونتوس شکایت کند. این گزارش‌ها حکایت از آن دارند که بر اساس اسنادی که امضا کرده اند، یوونتوس مبلغی نزدیک به ۲۰ میلیون یورو به ستاره ۳۷ ساله پرتغالی بدهکار است، اما این سند را برای او ارسال نکرده است.

«ماتیا گراسانی» کارشناس عدالت ورزشی نیز گفته است یوونتوس ممکن است در دادگاه بعدی و این بار به دلیل بیانیه‌های گمراه‌کننده درباره پرداخت دستمزد بازیکنان، با مجازات سنگین‌تری به نسبت کسر ۱۵ امتیاز مواجه شود.

کارشناس ایتالیایی گفته است: دادستان فدراسیون فوتبال ایتالیا پرونده و دادگاهی دیگری را درباره موضوع چهار ماه حقوق بازیکنان یوونتوس در فصل ۲۰۲۰ که تحت تأثیر شیوع کرونا بود، در نظر گرفته است. اگر او مدیران یوونتوس را دوباره به دادگاه بکشاند، ممکن است امتیاز بیشتری از این باشگاه کسر شود.

ماجرای این پرونده از این قرار است که بوونتوس اعلام کرد اعضای این باشگاه با کسر حقوق خود به مدت چهار ماه در دوران قرنطینه کرونایی به منظور کمک به باشگاه برای عبور از دوران شیوع بیماری موافقت کرده‌اند، اما بازیکنان تنها یک ماه از حقوق خود را دریافت نکردند و به آن‌ها وعده داده شد سه ماه بعدی از راه‌های دیگری پرداخت خواهد شد.