با حضور رئیس کمیته مجوز حرفه ای

بررسی فرایند مجوز حرفه ای باشگاه فولاد مبارکه سپاهان

با حضور رئیس کمیته مجوز حرفه‌ای فدراسیون، روند پیشرفت فرآیند مجوز حرفه‌ای در باشگاه سپاهان مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش ایپنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، نهمین جلسه ستاد راهبری مجوز حرفه ای با حضور دکتر زارعی،رئیس کمیته مجوز حرفه ای فدراسیون در باشگاه سپاهان برگزار شد. در این جلسه، محمدرضا […]

با حضور رئیس کمیته مجوز حرفه‌ای فدراسیون، روند پیشرفت فرآیند مجوز حرفه‌ای در باشگاه سپاهان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایپنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، نهمین جلسه ستاد راهبری مجوز حرفه ای با حضور دکتر زارعی،رئیس کمیته مجوز حرفه ای فدراسیون در باشگاه سپاهان برگزار شد. در این جلسه، محمدرضا ساکت، مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان ضمن تاکید مجدد بر اهمیت دریافت مجوز حرفه ای توسط باشگاه در سال جاری همانند سالهای گذشته به این نکته اشاره نمود که تجربه باشگاه در تشکیل ستاد مجوز حرفه ای این اطمینان را به ما میدهد که پروژه کسب مجوز حرفه ای در تمام بخش‌های باشگاه جاری و ساری است.
وی افزود: مجوز حرفه‌ای به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر مورد توجه ویژه باشگاه بوده و همه بخش ها شناخت لازم را نسبت به معیارهای ۵ گانه دارند.خوشحالیم که برخی از باشگاه های کشور برای دریافت تجربیات در خصوص مجوز حرفه‌ای به باشگاه فولاد مبارکه سپاهان مراجعه می کنند.
در ادامه این جلسه زارعی، رئیس کمیته مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال ضمن تقدیر از اقدامات شایسته باشگاه فولاد مبارکه سپاهان جهت اخذ مجوز حرفه ای، اظهار داشت: باشگاه سپاهان اهمیت مجوز حرفه ای را به خوبی درک کرده است.  AFC از سال  ۲۰۱۰ مجوز حرفه ای را برای کسب معیارهای حداقلی در یک باشگاه طراحی کرده اما باشگاه سپاهان امکانات و پیشرفت هایی بسیار فراتر از این معیارهای حداقلی را محقق کرده است.
وی خاطرنشان کرد: باشگاه سپاهان با توجه به امکانات و دستاوردهای خود باید نگاه خود را فراتر از مجوز حرفه ای اف سی برده و همانند برخی از باشگاه های پیشرفته آسیا علاوه بر معیارهای پنجگانه معیارهایی نظیر مارکتینگ و ساختار مدیریت را به سند خود بیفزاید.باشگاه سپاهان یک بنچ‌مارک مناسب برای باشگاه های دیگر بوده و برنامه داریم جلسات آموزشی مجوز حرفه ای برای باشگاه های لیگ برتری و ویژه یکی را در باشگاه سپاهان برگزار نماییم.
رئیس کمیته مجوز حرفه ای فدراسیون همچنین عنوان کرد: سیاست ما در فرآیند اخذ مجوز، کمک به باشگاه ها برای دریافت آن است و در گام اول بحث آموزش را در دستور کار خود قرار داده ایم. در گذشته آیین نامه ها بررسی و جریمه‌ به صورت دقیق تدوین نشده بود اما اکنون آیین نامه ها را به صورت دقیق و در صحت کامل در دسترس داریم.
زارعی ضمن تقدیر از عملکرد مثبت باشگاه سپاهان در فرایند اخذ مجوز حرفه ای این  نکته را خاطرنشان کرد که ایران درباره اخذ مجوزات حرفه ای از afc در ابتدای راه قرار داشته و لازم است همه باشگاه ها با سرعت هرچه بیشتر به سمت تهیه اسناد مجوز حرفه ای پیش بروند.