پرسپولیس در شهید کاظمی ماندگار شد

ورزشگاه شهید کاظمی و امام رضا همچنان در اختیار دو باشگاه پرسپولیس و استقلال خواهد بود.

image_pdfimage_printچاپ خبر

ورزشگاه شهید کاظمی و امام رضا در اواسط لیگ پانزدهم به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال رسید. در ابتدا قرار بود ورزشگاه کاظمی به استقلال برسد، اما در نهایت این پرسپولیس که توانست استادیوم بزرگتر را به دست بیاورد و تمرینات خود را از درفشی‌فر به کاظمی منتقل کند.

این در حالی است که زمان اجاره این ورزشگاه ۵ سال بود که در زمستان ۱۳۹۹ به پایان رسید، اما از آن زمان تا حالا، پرسپولیس و استقلال همچنان این دو ورزشگاه را در دست دارند؛ ورزشگاه‌هایی که البته قرار بود در جریان خصوصی‌سازی به اموال دو باشگاه تبدیل شوند، اما شهرداری با این موضوع موافقت نکرد.

با این حال، اما حالا رییس سازمان ورزش شهرداری تهران می‌گوید که اقامت سرخابی‌ها در این دو ورزشگاه تمدید خواهد شد: ما دو تیم پرطرفدار در پایتخت داریم. اتفاقاتی در گذشته رقم خورد که شهرداری تهران این دو ورزشگاه را در اختیار پرسپولیس و استقلال به مدت پنج سال قرار بدهد و تفاهم نامه وجود داشت که این مدت در سال ۹۹ تمام شده است. زاکانی می‌گوید که این دو ورزشگاه همچنان در اختیارشان قرار بگیرد. فعلا در کنار طرح واگذاری، بحث تفام نامه تمدید می‌شود و آن‌ها می‌توانند از یک تفاهم‌نامه چند ساله دیگر استفاده کنند تا مسائل حقوقی حل و فصل شود.

این در حالی است که پرسپولیس از ورزشگاه کاظمی برای تمرینات تیم بزرگسالان خود استفاده می‌کند، اما استقلال استادیوم امام رضا را تبدیل به کمپ تیم‌های پایه کرده است و از این رو این ورزشگاه برای پرسپولیس اهمیت بیشتری دارد.